Tonery a catridge sú stále v kurze

tonery

Fotky ukladáme na flash disk, harddisk prípadne nechávame v telefóne alebo len tak v počítači. Veľa krát bez akejkoľvek zálohy. Dokumenty občas zálohujeme na externé disky alebo ešte na DVD a CD rom. A aj tak stále platí, že občas, aspoň občas si potrebujeme niečo vytlačiť. Veď samotné fotky rozprávajú príbehy. Neveríš mi?

Prelistuj si nejaký svoj starý album s fotkami. Sám zažiješ ako sa ti v hlave skladá dávny príbeh prežitých zážitkov. Dokonca budeš mať pocit, že sa vrátil čas. Budeš počuť čo si počul vtedy, vidieť čo si videl vtedy a keď budeš chcieť dokonca budeš cítiť ako ti napríklad pri mori na dovolenke príjemne hreje slnko na tvoje telo alebo budeš cítiť objatie milovanej osoby.

Tlačené fotky sú pekné

Tlačenie fotiek trochu vymizlo. Možno je načase obnoviť tieto krásne zážitky a uložiť si fotky do albumu. Potrené dokumenty uložiť úhľadne do šanónu. Je úplne jedno akú máš tlačiareň. Predpokladám, že už v našej modernej dobe nemáš ihličkovú. Tá robila parádny hluk. Pamätáš sa na ňu?

Ja mám doma skvelú tlačiareň na fotky od výrobcu Canon. Určite ho poznáš aj ty. Je pomerne známy. Majú rôzne druhy tlačiarní nielen určené na fotky. Netlačím toho až tak veľa. Len tak sem tam. Obvykle pre seba. Prípadne pre priateľov, keď si chcú vyzdobiť stenu ako ja. Dať fotky deti do rámika v kancelárii na stôl a na nástenku.

Ja si väčšinou fotky lepím na stenu. Volám ju „moja hviezdna stena“. Mám tam fotky z rôznymi pre mňa zaujímavými ľuďmi. Vedel si, že v niektorých firmách nemôžeš mať žiadne fotky okolo seba? Podľa mňa to nie je až tak dobrý ťah od zamestnávateľa. Tak ako to ja vnímam, mne osobne to zlepšuje náladu byť obklopená fotkami z dovolenky alebo odtiaľ, kde som zažila príjemné veci.

Hviezdna stena

Si zvedavý, aké mám fotky na mojej hviezdnej stene? Dobre prezradím aspoň pár pre mňa inšpirujúcich ľudí: Peter Sasín, Randy Gage, Mark Džirasa, Katka Kuncová, Terricka, moja rodina, … Pre mňa sú to veľmi inšpiratívny ľudia, ktorí ma či už v osobnom alebo športovom živote vedia posunúť vpred. Takže cartridge canon je raz za čas nevyhnutná kúpa. Vydržia mi veľmi dlho a nie však večne.

Niektorí moji priatelia ešte chodia do školy. Áno nechcú stagnovať a tak sa rozhodli si rozširovať svoje vzdelanie. Toto prináša písanie rôznych seminárnych prác, bakalárskych prác a diplomoviek. Prešla som si tým, tak viem koľko času to zaberie. Každý z nich má minimálne svoj notebook. Tlačiareň? Mám pocit, že žiadny.

Aspoň sú natoľko slušní, že predom zavolajú doslova s prosíkom: „Zuzy??? Prosím, ťa kedy budeš doma. Potrebujem, ….“ A už ladíme spoločne výhodný termín. Takmer zakaždým to spojíme s príjemným posedením. Veľa sa nasmejeme. Sú to všetko úžasní ľudia. Niekedy si pripadám ako centrálna tlačiareň v našej obci.

Rozhovor v telefóne končím slovami: „Áno, príď za mnou do kancelárie po 16tej. To už budem mať určite volnejšie a vytlačíme to.“ Tam mám totiž takú väčšiu tlačiareň, kde si tlačíme dokumenty všetci. Je rýchla a zbytočne sa tým aspoň nezdržujeme. Do tej však na rozdiel od fotkovej Canon tlačiarne potrebujem iné náplne.

Občas treba doplniť toner

Tu sa mi hodia jedine tonery panasonic. Je to úplne iný typ tlačiarne. Mám ju celkom rada. Je veľká a jej zásobník na papiere nepotrebuje tak často napĺňať lebo sa tam zmestí veľa kancelárskeho papiera. Napokon ako to už u týchto veľkých tlačiarní býva. Má hlavný veľký zásobník a potom ešte predný s podávačom. Je to doslova luxus ju používať. Aj keď jej po zapnutí chvíľku trvá kým sa naštartuje a je pripravená. Lenže potom vie verne slúžiť celý deň.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.