Umývanie rúk – ako a prečo si správne umývať ruky

umývanie rúk
Všade čítame, ale aj vieme, aké dôležité je, umývať si ruky. Áno, už ako malé deti sme žmolili ten smradľavý, popraskaný „kameň“ a snažili sa ho vypláchnuť s nádejou, že mama kúpi konečne to mydlo z reklamy. Stále mám v živej pamäti, ako nado mnou stála mama s prísnou tvárou a nechávala ma drhnúť si ruky, lebo som sa znova rýpala v sídliskovom piesku, z ktorého mali pouličné mačky toaletu.

Ako dieťa, nie vždy som mala pre to pochopenie, kým som nedospela a nezačala vnímať svet ako obrovskú bobuľu s množstvom baktérií, ktoré sa ma v prvom rade snažia zabiť. A ako šiel čas, tie baktérie začali útočiť aj na moje dieťa, z čoho som bola patrične rozrušená. Vravím si, nie, nebudeš stáť nad Lindou, nenecháš ju drhnúť si ruky, ako ti to robila tvoja mama.  Haha! Genetika je však silnejšia ako rozum a už som sa hnala za tou ušmudľanou kôpkou nešťastia. „Ako si to, prosím ťa, umývaš tie ruky??“ „Neboj sa tej vody, nie si z cukru“ rozliehalo sa našou kúpeľňou ako z tribúny na majstrovstvách sveta. Kým sa z obývačky neozval manžel: „Ale nerev po nej, veď to mydlo je otrasné“

Spomenula som si na tú smradľavú haraburdu, ružovú, čo mala voňať ako ruže, ale páchla ako niečo, čo tú ružu zjedlo, strávilo a vypustilo znova do sveta. Linda mala ekvivalent tejto haraburdy tú moju fasa spomienku na leto, kedy som v záchvate dovolenkovej pohody nakúpila darčekové mydlá, kazetu za x eur- škorica, oliva, káva..

„No nič, ideme na to inak.“ Objednala som pumpičku so žabkou. Človek nikdy nie je príliš dospelý, aby nemohol mať v kúpeľni na umývadle žabku! Okrem toho, hreje ma pri srdci, že žabka je ekologická.  Aj obal sa dokáže vo voľnej prírode rozložiť, čo je pre mňa, milovníka prírody, obrovské plus. Okrem toho, mydlo je antibakteriálne, takže úplne v pohode si môže potom Linda napchať prsty do úst bez toho, aby som videla baktérie žltačky a salmonely na jej rukách.

 

frosch_mydlo_300ml_4001499116858A.jpgfrosch_mydlo_500ml_detiA.jpg

Linda chodí do kúpeľne, drhne si ruky a kváka na žabku. Sranda, ako málo stačí k tomu, aby si to dieťa začalo umývať ruky.

Určite poznáte túto situáciu: varíte, tam krájate to, tu zas ošúpete cibuľu… Je jedno, koľko krát si umyjete ruky, niektoré pachy prosto
neodstránite. Hlavne ryby a cesnak sú obstojným rušičom večernej romantiky. Veď, kto by chcel, aby mu ruky páchli po rybe? No ako ukázalo, toto netrápilo iba mňa, v Palmolive si dali celkom záležať a vytvorili 
Kuchynské mydlo, ktoré tieto pachy eliminuje. Super vec, ak k tomu použijete krém na ruky – napríklad Neutrogena je úžasným riešením, vaše ruky vám budú ďakovať, ako tie moje mne.

palmolive_mydlo_300ml_A.jpg

neutrogena_krem_75ml_ruky_nechtyA.jpg

No a na záver, keď už sa bavíme o hygiene rúk- tu je postup správneho umývania rúk:

HRUK3 copy.jpg


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.