Výhody poistenia auta proti živlom

Začalo sa to tak radostne a zároveň nevinne. Jeden z mojich kamarátov si nechal doviesť auto zo zahraničia. No krásny biely veľký Ford mondeo combi. Sen mnohých ľudí. Vyzeralo fantasticky. Jazdilo ešte lepšie ako vyzeralo. Keďže s ním jazdil veľa, často a úplne všade, zobral si ho aj na služobnú cestu. Vlastne ani neviem kde bol, viem len to, že tam kde vtedy bol ho zastihla búrka s krupobitím. A auto? No chúďatko odnieslo si to celkom nepríjemne. Vyzeralo ako by prešlo kozmetickou úpravou počas puberty. Bolo samá dierka hlavne na streche a kapote. Vlastne to neboli dierky takto by vyzeralo ako po väčšom zásahu. Boli to však celkom nepríjemné preliačiny a poviem ti boli fakt dosť veľké.

Kamarát zúril a bol smutný zároveň, avšak nebolo mu to nič platné. Mal možnosť sa rozhodnúť. Bude chodiť na takom alebo si to dá opraviť. Našťastie okrem povinnej zákonnej poistky mal aj poistenie auta proti krupobitiu. Napadlo ho to, keď ho prešla tá najväčšia zlosť. A vtedy sa začal usmievať a bol taký spokojnejší. Povedal nahlas: „Veď ja som sa poistil proti živelným pohromám a teda aj na niečo takéto ako je krupobitie. Bože ani neviem prečo ma to vtedy napadlo. Za to vďačím mojej poisťovacej agentke, jednoducho ma presvedčila reálnymi argumentmi zo života. Som rád, že som sa nechal presvedčiť.“

Sám prišiel na to, že poistenie auta je veľmi dôležitý krok hneď po jeho kúpe. Príroda je nevyspytateľná a občas máš pocit, že s nami zahráva. Avšak vždy sa dajú poistiť aj živly. Keď už pre nič iné aspoň tak pre istotu. Veď keby niečo. Pretože príroda je nepredvídateľná a silná.

Predstav si, že si si kúpil auto, na ktoré si tak tvrdo pracoval. Bola by predsa škoda nechať ho zničiť a v podstate hneď pri prvom rozmare počasia kupovať druhé, alebo do neho veľa investovať, keď je to možné vyriešiť iným spôsobom. A nedajbože ak ho máš na splátky či lízing to by bola už hotová katastrofa ho nepoistiť. Toto je doslova až žiadúce.

Všetci šoféri predsa vieme, že základné poistenie PZP nekryje živelné pohromy, preto je dobré pouvažovať o pripoistení na tieto len ťažko predvídateľné udalosti. Už dávno totiž neplatí veď mne sa to nemôže stať. No ono to vlastne ani nikdy neplatilo. Treba sa radšej pripoistiť a mať tak lepšiu istotu pri prípadnom riešení takejto záležitosti. Sumy nie sú nijak závratné a je lepšie sa problémom vyhnúť, pokiaľ je to len trošku možné. To je aspoň môj názor.

Ako si už vyššie čítal o mojom kamarátovi ani on veľmi nechcel no rozhľadená poisťovacia agentka mu povedala vecne a jasne prečo by svoje auto pripoistiť mal a on sa v tomto prípade rozhodol správne. Aj keď na to prišiel až o pár mesiacov, no rozhodne bol veľmi rád, že vtedy podpísal okrem PZP aj inú zmluvu.

Je len na tebe ako sa zachováš k svojmu auto. Ja viem, že je to vec a tá ma slúžiť no myslím, že tiež chceš čosi ušetriť a nevyhadzovať peniaze „von oknom“.