Zábavné cvičenie na spaľovanie kalórií – piloxing

Možno ste už počuli a možno nie. Viete čo je to piloxing? Ani ja som do nedávna nevedela. 🙂A toto som si o piloxingu naštudovala:Piloxing je cvičenie kde nájdete kombináciu boxu, pilatesu a tanca. Sleek, sexy, powerful! To je heslo tohto športu, pretože boxom buduje výkonnosť, tanec robí cvičenie sexi a elegantným, a pilates sa zameriava na zoštíhlenie a posilnenie všetkých svalov. Celé cvičenie je sprevádzané super hudbou a samozrejme prináša veľa zábavy.

piloxing1

Funguje?

Profesionalita a odborné vedomosti z oblasti športu a zdravého životného štýlu tvorkyni piloxingu rozhodne nechýbajú. Okrem toho, že spojila zdanlivo nespojiteľné športy so skvelými účinkami na telo aj psychiku, cvičenie predstavuje formu intervalového tréningu – striedanie rýchlych a intenzívnych fáz s pomalšími a menej intenzívnymi, preto nielen buduje vytrvalosť, ale aj podporuje spaľovanie tukov. Pri cvičení sa využívajú špeciálne rukavice, ktoré sú v podstate závažím. Závažia v rukaviciach majú zdanlivo len 250g no pri hodine cvičenia to bohate stačí. Cvičí sa naboso, aby boli výhody z cvičenia maximálne, lebo chodenie naboso posiluje chodidlá, ktoré sú celé dni zavreté v topánkach či teniskách.

Ukážku cvičenia si môžete pozrieť tu:


„Je to poriadna makačka“, úžasná zábava, a má aj ďalšie pozitívá a nie jedno

Piloxing je cvičenie, ktoré nie je určené len pre telo, ale aj pre vylepšenie psychickej stránky osobnosti ženy. Pre Vivecu Jensen (zakľadateľka piloxingu) bolo veľmi dôležité, aby toto cvičenie zvyšovalo celkové sebavedomie, eleganciu a výkonnosť žien. Žena má byť nežná, ale zároveň nezávislá, krásna a sexi – to je cieľom piloxingu. Okrem toho prináša toto všestranné cvičenie niekoľko ďalších výhod:

  • spaľuje kalórie a tuk (za hodinu je možné spáliť až neuveriteľných 800 kalórií)
  • posilňuje a formuje svaly (vďaka pilatesu aj hlboké svaly, na ktoré mnohé cvičenia zabúdajú)
  • prospieva kardiovaskulárnemu systému
  • buduje vytrvalosť, flexibilitu, mobilitu, obratnosť a pohotovosť
  • piloxing je zábavný a hudba pôsobí motivačne
  • zlepšuje držanie tela
  • je prevenciou voči zraneniam
  • znižuje stres, ktorý je príčinou mnohých chorôb
  • podporuje zdravie imunitného systému

Piloxing sa cvičí v mnohých mestách na Slovensku a u nás v Martine ho cvičí Katka vo Fit Zóne v OC Tulip, môžete si ho zacvičiť však aj doma podľa špeciálnych DVD. No verte mi nebude to taká zábava ako keď ste medzi ženami, ktoré túžia byť štíhle, sexi a silné 🙂 a navyše máte profesionálnu trénerku, ktorá na vás dohliadne aby ste cvičili správne, nezranili sa a mali z piloxingu zábavu.

Zakladateľka piloxingu Viveca Jensen.

Viveca Jensen

Čo vy na to idete do toho so mnou? 🙂

Lebo ja som prišla po len 2 hodinách na to, že:

Toto nieje cvičenie. Dobre kecám. Je. No pravda je taká, že pri piloxingu sa tak nabijete nielen energiou a keď prídete zamračení tak sa vám kútiky samé zdvihnú od radosti do úsmevu.

piloxing

Ak ste ako ja doteraz tvrdili, že nie ja netancujem mne to nejde, zrazu aha zázrak ja tancujem ide mi to celkom dobre aj keď sa stále mam čo učiť. Vlním sa v bokoch, dokonca hýbem pri tom rukami občas trochu nekoordinovane a nesynchrónne no aspoň sa máme na čom zabávať a ono sa to častejším tréningom zrovná…  😀

Už som otestovala do teraz celkom slušnú zbierku športov od posilky, cez behanie, Tae-bo (toto ma dllllho veľmi bavilo),  … No piloxing skutočne spája zdanlivo nespojiteľné 🙂 Veď spojiť box, tanec a ešte aj pilates znie tak šialene 🙂 Áno je to šialene úúúúžasné. Zabudnite na svoje ego to ešte nikomu nepomohlo.
s1750.gif
Katka KuncovaInštruktorku, ktorú som mala možnosť zažiť na piloxingu verte či neverte takú chcete mať aj vy. 🙂 Katka (Master Trainee) z Fit Zóny v Martine je plná energie a keďže je to mega profíčka nedovolí aby ste si pri cvičení ublížili a tak poctivo dozerá aj na to či je daný cvik prevedený správne a tak aby tým cvičiaci netrpel. Šport nemá robiť bolesť ale naopak len radosť z pohybu. Keď precvičuje Katka zabudnete na všetky starosti a chcete sa s ňou podeliť o svoju energiu a to robí cvičenie ešte zábavnejším, krajším, lepším a vtedy je sála plná tej najúžasnejšej energie 🙂

 

Určite poďte do toho 🙂

piloxing

Odporúča vaša Zuzy 😉