Kedykoľvek a kdekoľvek so švihadlom Tangram Smart Rope

Svet sa mení zvláštnym smerom už ani šport nieje to čo býval 😀 Väčšina aj bežných vecí a športov, na ktoré sme ešte donedávna boli zvyknutí sa prepájajú už s IT technológiami. Už prišlo naradu aj švihadlo.

Obyčajné švihadlo sa zmenilo takmer na virtuálne. Inteligentné Tangram Smart Rope očarí nie jedného aktívneho športovca. Má v sebe zabudované aj LED svetlá. Svoje švihadlo ovládate pomocou smarfónu. Pre niekoho na pohľad detská hra je vcelku náročnejšia pre kolenné kĺby vďaka tvrdším odrazom a tak je vhodné zvoliť si správnu obuv a aj terén. Skákanie cez švihadlo má však množstvo pozitívnych účinkov.

smart tangram rope

Keď vezmeme do úvahy že 30min skákania cez švihadlo v takých troch 10 minútových sériach miernym tempom spálite približne 480 kalórií, niektorí ľudia by povedali vydržím dve hodiny a mám pokoj celý týždeň veď štatistika nepustí. Tu však ako pri každej inej športovej aktivite je dôležitejšia kvalita a pravidelnosť než nárazová kvantita. Skákanie cez švihadlo má niekoľko výhod: má priaznivý účinok na kardiovaskulárnu činnosť, avšak menšiu ako napr. behanie, posilňuje kosti, koordináciu a tiež pomáha aj hlbokému dýchaniu, pretože namáhaním zväčšuje obsah pľúc.

Smart Rope má na sebe naištalovaných 23 vysoko kvalitných LED svetiel, slúžia na zobrazenie počtu skokov, ktoré urobíte, priamo pred vašimi očami. Pohodlné. Ani počítať nemusíte 🙂 Počítací senzor je zabudovaný v rukoväti švihadla. Nieje to však obyčajný gyroskop (čo to je najdete na wikipedii), aký sa objavuje často v klasických fitness trakeroch.
smart tangram rope

Tangram vyvinuli svoj vlastný magnetický snímač, ktorý dokáže snímať presný počet otáčok, alebo ak chcete, počet skokov. V rukoväti je taktiež zabudovaný aj vysielač Bluetooth 4.0 – slúži na komunikáciu so smartfónom. Jedno tlačidlo slúži na zapnutie a vypnutie Smart Rope, ďalšie je určené na spárovanie švihadla s vašim mobilným telefónom alebo tabletom, a jedno je na resetovanie zariadenia. Na rúčke sa nachádza aj gumový kryt, ktorý keď odhalíte, nájdete tam mini USB port, ktorý slúži na nabíjanie švihadla pomocou nabíjačky, alebo pripojením do počítača.

Výrobcovia ponúkajú Smart Rope v štyroch veľkostiach – Small, Medium, Large a X-Large. Dĺžka lana sa pohybuje v rozmedzí od 243 do 287 centimetrov.

Spolu so Smart Rope je samozrejme dodávaná aj sprievodná aplikácia na smartfóny. Tá vám po zadaní vašej výšky a váhy dokonca vypočíta aj vaše BMI (takže to nemusíte pracne počítať na kalkulačke) , a na jeho základe sa dozviete počet spálených kalórii. S aplikáciou môžete mať prehľad o každom vašom švihadlovom tréningu.

Tak čo, ideme do tohto hightech športu spolu?