Zbav sa celulitídy alebo ultrazvuková liposukcia

liposukcia

Liposukcia môže byť jedným z efektívnych riešení. Nielen ženy trpia celulitídou. Pomarančová kôra trap aj naše silné polovičky –  mužov. Celulitída nemusí vyzerať dobre. Má rôzne prejavy. Niekomu ju vidno viac a niekomu našťastie menej.

Zvyčajne sa prejavu v oblasti stehien a zadnej časti tela. Verejne je známa aj pod označením „pomarančová koža“. Je to aj pre jej vzhľad. Pripomína jednoducho povrch tohto inak dobrého ovocia. V odbornej literatúre by sme našli aj označenie lipohypertrofia.

Celulitída

Čo to tá celulitída je? Zväčšenie objemu podkožných tukových buniek, ktoré sú vytláčané proti povrchu kože. Celé to vytvára efekt nepekných jamiek. Práve toto pripomína štruktúru pomarančovej kôry. V týchto miesta je veľmi obmedzený prietok krvi a lymfy.

Celulitídou trpia všeobecne viac ženy ako muži. Je to aj preto, že majú inak stavané telo a v postihnutej oblasti majú tenšiu kožu. A v týchto častiach sa ženám viac ukladajú tuky. Hodne to samozrejme záleží aj od životosprávy a životného štýlu. Lebo keby sme porovnali ženy, ktoré celý deň sedia a minimálne sa hýbu s tými čo majú pohybu oveľa viacej. Dostali by sme možno až diametrálne iné výsledky.

Samozrejme aj ženy, ktoré veľa športujú môžu mať takéto „radosti“. Veľký vplyv má aj hormonálna antikoncepcia, nadváha a vraj aj vek. Napriek tomu však celulitída môže zastihnúť aj mladé a štíhle ženy.

Rýchle a radikálne riešenia

Ľudia občas pristupujú k rýchlym a radikálnym riešeniam. Určite by pomohlo zmeniť celkovo životný štýl. Stravovanie a viac športovať, hlavne niektoré druhy športu. Také, ktoré precvičujú hlboké svaly a zahrievajú celé telo od jeho stredu. Avšak typická výhovorka: „Nemám čas.“ Je veľmi častá a my občas chceme skratky k vyriešeniu nášho problému.

Jedným takým riešením je ultrazvuková liposukcia alebo tiež bezbolestná liposukcia. Môžete ju poznať aj pod označením liposukcia tretej generácie. Možno by si si mohol povedať, že je to jedno ako sa to volá. Tak či tak ide stále o liposukciu, kde zámerom je to isté. Dostať prebytočný tuk z tela. Oproti klasickej liposukcii, kedy ide o operatívny zákrok je ultrazvuková liposukcia neinvazívna metóda. Tukové bunky sú zničené pôsobením vysokofrekvenčného ultrazvuku.

liposukcia

Môže ti to pomôcť?

Táto problematika ma zaujímala, pretože mám priateľky, ktoré sú tak trochu lenivé športovať a rady by skrášlili svoje telo. Bezpečné, šetrné a dokované vytvarovanie tela vďaka využívaniu najnovšej ultrazvukovej technológii zabezpečí liposukcia vaser lipo. Moderné technológie sú naozaj všade. Keď nám môžu pomôcť je to dobré.

Dočítala som sa, že výsledkom je minimálna bolestivosť v priebehu zákroku. Takmer žiadne modriny a takmer okamžité zapojenie späť do bežných aktivít. Toto sa aj mojim kamoškám veľmi páčilo. Pozdávala sa im aj možnosť vykonania v lokálnej anestézii.

Vrásky preč alebo zväčšenie poprsia

Mňa zaujala flexibilita celého procesu. Odsaté tukové bunky nie sú poškodené a majú vysokú životaschopnosť. Preto ich môžu použiť aj ako výplň do iných častí tela. Pre vyhladenie vrások alebo zväčšenie objemu poprsia.

Ak sa chceš zbaviť prebytočného tuku rýchlo, šetrne a s maximálnym efektom máš tu jedno z riešení. Nie každému jeho telo dovolí športovať tak ako by chcel.

Treba si však uvedomiť, že tak ako ultrazvuková alebo iná liposukcia nie je riešením obezity. Možno by bolo dobré pozerať na to ako na skvelý začiatok k niečomu lepšiemu.

Je lepšie niekde začať ako sa prizerať a poddávať nedobrým veciam. Keď si presvedčený o tom, že ti to pomôže zlepšiť život je to jedným z mnoha riešení.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.