5 tipov ako si spestriť cvičenie na prsia

  • Kliky

Základným, najznámejším a osvedčeným receptom na spevnenie poprsia sú kliky. Dajte sa do polohy s dlaňami na úroveň ramien. Následne klesajte ku zemi a dvíhajte sa späť do východiskovej polohy. Dávajte si pozor, aby ste lakte držali pri tele

  • Plank

Plank je takisto dobrý spôsob ako si spevniť prsia. Začnite v základnej plankovej pozícii s predlaktiami a prstami na nohách na zemi. Držte trup rovno, stabilne a celé telo v jednej línii od uší až k prstom bez prehýbania chrbta. Hlava by mala byť uvoľnená a váš pohľad by mal smerovať na zem. Snažte sa v tejto pozícii zotrvať čo najviac. Tento cvik si môžete „okoreniť“ aj tým, že budete striedavo dvíhať jednu a druhú ruku až za hlavu. Okrem toho, že si spevníte poprsie, spevníte si aj brušné svaly a zlepšíte si celkové držanie tela.

  • Chest Flys

Tento cvik môžete vykonávať na podlahe. Ľahnite si na chrbát, ruky položte na zem a rozpažte ich. Použite jednoručky alebo si ich jednoducho vyrobte tak, že naplníte dve fľašky vodou. Ruky dvíhajte do pozície, kým ich nebudete mať predpažené a vráťte sa do východiskovej polohy.

  • Chest Press

Takisto si zoberte do rúk jednoručky alebo fľaše s vodou. Ľahnite si na niečo vyvýšené, predpažte ruky a pomaly ich spúšťajte dole. Potom ich opäť dvíhajte do východiskovej polohy. Ak máte doma fit loptu, nebojte sa ju zapojiť a ľahnite si na ňu, pričom nohy budete mať na zemi. Snažte sa tento cvik robiť pomaly, pretože tak sú do cvičenia dôkladne zapojené všetky svaly hrudníka.

  • Kliky o stenu

Postavíte sa oproti stene,  prekážke, prípadne to môže byť aj stolík, alebo lavička vo fitnes centre. Začnete klikovať, ale v tomto prípade už môžete mať lakte na úrovni ramien a dlane nie pod ramenami ale širšie. Precvičíte prsné svaly z iného uhla.