Doplnky stravy na odstránenie stresu

Doplnky stravy na odstránenie stresu
Už malé deti môžeme počuť, ako povedia: “Nechaj ma, mám stres.” Je nám to smiešne a pobaví nás to, keď to počujeme povedať z maličkých ústočiek ich vlastnou rečou. Áno je to vtipné do času kedy si niektorí z nás uvedomia, že stres by sme mali eliminovať z našich životov. Pretože nám škodí.
Krátkodobý stres je dobrý na podanie športového výkonu. Dlhodobý stres je škodlivý. Je to veľmi nízka energia, ktorá môže znižovať imunitu, a to nie je dobré dlhodobo.
Dobrá imunita je základ dobrého a pevného zdravia. Preto treba eliminovať od nás všetko, čo by jej mohlo uškodiť. Rozumiem, že nie vždy je to možné. Sama to zažívam v práci, keď niekto silou mocou tlačí na termín. Je dobré si zachovať kľud ako mních vo veľkomeste.
Zachovať si zenový kľud mimo ľudí a mimo celého diania niekde v prírode alebo na pláži s vypnutým telefónom je veľmi jednoduché. Je to veľmi dobré, ako útek od reality na pár hodín alebo aj na pár dní. Ako reset mysle je to pre veľa ľudí praktickejšie ako meditácia.
Meditácia je jednou z možností, ktoré vám pomôžu upokojiť myseľ. Je však nevyhnutne nutné vedieť zastaviť poletujúce myšlienky v rýchlom slede. Tieto sa zvyknú naháňať ako malé deti na ihrisku.

Jednoduchšie riešenie

Existuje aj varianta, ako si pomôcť a je vhodné to priebežne, aj používať. Doplnky výživy sú výborný sekundárny priateľ popri športe, meditácii, výletoch nie, len ako podpora imunity. Existuje veľa rôznych doplnkov výživy, ktoré sú určené cielene na vyriešenie rôznych zdravotných obtiaží.
Stres sa odráža na celom organizme. Pokiaľ je to viditeľné v podobe padajúcich vlasov, vyrážok na pokožke, … je ten lepší prípad. Veľa krát sa stres prejavuje vnútorne, a to si málo kto uvedomuje, že tento stres škodí oveľa viac ako ten, čo vidno navonok.
Stres dlhodobý je nevhodný. Treba s ním niečo robiť. Nebojovať. Boj plodí ďalší boj. Treba ho riešiť priebežne. Doplnok stravy Antistres môže byť pre vás jedným zo šikovných riešení od firmy Naturvita. Ako už zo samotného názvu vyplýva je to vymyslené presne na účely proti stresu. Hlavná zložka valeriána lekárska je bylinka, ktorá ako taká upokojuje a spôsobuje dobré pocity už od samotnej prírody.
Nájsť alebo pestovať túto bylinku nie je až tak zložité. Variť si z nej napríklad čaj je už trošku nepraktické. Väčšina ľudí chce jednoduchšie riešenie. Na to sú kapsule, kde je koncentrované množtvo v správnom dávkovaní, praktickejšie a pohodlnejšie. Budete ľahšie zaspávať a celkovo vás upokojí. Stres skutočne viac škodí ako pomáha. 
zverejnené 09.07.2022