Fit list – cviky, strava a niečo navyše

cviky

Cviky mi pomáhajú nielen s fyzickým telom. Pomerne veľa cvičím aj keď mne to nepríde veľa. Dávam telu to čo si žiada. A ono si žiada veľa pohybu a občas aj tvrdý tréning. Občas sa ma ľudia pýtajú či sa pripravujem na nejakú súťaž. Odpoveď je záporná, či žiaľ alebo našťastie na to nech si každý odpovie sám. Pre mňa je šport životný štýl.

Nieje tiež prekvapením, keďže sa venujem rôznym druhom športu, že som sa začala zaujímať viacej aj o samotné stravovacie návyky. Chcela som získať hlavne silu a vytvarovať postavu. Taký ten štýl čistého bytia a žitia. Nie som zástancom varenia veľmi ma to totiž nebaví. Radšej mám aj chuťovo štýl RAW food. Samozrejme, keď si čosi vyžaduje tepelnú úpravu tak to pripravím.

Ako sa vraví kto hľadá nájde aj ja som našla, lebo som hľadala nejaké tipy na stravu. Objavila som stránku Fit list, ktorá mi ponúkla oveľa viac než len tipy na stravu. Predstav si, že po rýchlej registrácii si môžeš vybrať či chceš bezplatný profil s obmedzenými možnosťami, alebo sa radšej rozhodneš brať svoje športovanie vážne a uhradíš si plus alebo platinum profil, ktorý ponúka oveľa viac možností.

Vyplň si profil

Do profilu si zadáš aj váhu a výšku a dáš si tam hlavne cieľ čo chceš dosiahnuť športovaním a stravovaním. Tiež si vyberieš kde budeš cvičiť či doma alebo inde a koľko máš času cez týždeň. „To sú také super veci“- hovorila som sa sama so sebou už pri samotnej registrácii. Nevedela som ešte čo ma čaká, keď bude v systéme.

Prehľadne a logicky rozmiestnené tlačítka kde sa pod každým z nich ukrývali tie správne informácie, ktoré som hľadala.

Keď to zoberiem pekne od začiatku a zhora tam nájdeš jedálniček. Aby si ho tam našiel predchádza tomu tebou vyplnené info kde si zadáš v podstate tvoje stravovacie obmedzenia aby tvorcovia jedálničku zohľadnili napr. tvoju intoleranciu na laktózu prípadne počítali s tým ak si celiatik.

Jedlo máš rozvrhnuté klasicky na celý deň a to na päť chodov, čiže: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera s tým, že tam nájdeš typy čo si spraviť prípadne uchmatnúť z chladničky či špajze. Ak by sa ti niečo zo stravy nepozdávalo tak vieš si to tzv. refrešnúť a vymeniť dynamicky za iný recept. Možno ti ten tvoj vymenený bude viac po chuti 🙂 Máš možnosť aj dať si kúzelný recept prípadne je tam voľba „donáška jedla“ – táto voľba však platí zatiaľ len pre Bratislavu a Košice.

Jednotlivé tlačidlá a cviky

Pod druhým tlačítkom nájdeš „Cvičenie“ čo už napovedá, že sa budeš hýbať. Juchú, juchúú, … Na toto som sa skutočne tešila. Jééééj to som ešte pozabudla, že vidíš aj dopredu čo budeš cvičiť na ďalší deň aj čo budeš jest a nielen v dnešný deň a včera. Avšak toto platí len pri vyšších profiloch. V základnom bezplatnom profile vidíš dnes a včera čo na otestovanie aj stačí. Viem, že sa ti to bude páčiť tak si veľmi rád predplatíš vyšší profil aby si mal viac možností k svojej zmene životného štýlu či už pri športovaní alebo stravovaní.

Osobne ma tento systém kombinácie cvikov a stravy zaujal. Myslím, že vhodný ako pre aktívnych športovcov tak aj pre tých čo nemajú veľa času a hlavne nevedia si veľmi rady z jedálničkom. Ani si nepredstavuj aké je to pohodlné, keď si rozklikneš ráno stránku a vieš čo budeš celý deň variť a kedy máš čo cvičiť. Prosím ťa mozog si potom zamestnaj niečim iným aby si neprichádzal tiež o jeho cvičenie.

Existuje aj mobilná verzia kde si nesieš so sebou to podstatné a to je strava. Aj keď by som prijala do budúcna tam aj tie cviky, ktoré sú veľmi nápomocné ako nápoveda. Zvlášť, keď ideš na dovolenku nemusíš so sebou brať počítač ani nič takej veľkosti a vieš si to pozrieť v mobile cez appku. Je to pohodlnejšie. Myslíš, že vývojári na tom čoskoro zapracujú 🙂
Z môjho pohľadu je toto jedna tých lepších stránok v kombinácii cvičenie a stravovanie. Mne sa páči hlavne to stravovanie lebo už aké také športové návyky mám. Akurát mi lepšie padne vhod keď mi niekto vymyslí čo si mám dať jesť, vždy si to samozrejme môžem zmeniť a beriem to ako dobrý tip.

Skvelým bonusom pre teba je aj záložka „kupóny“, nájdeš ju v hornej časti a v nej nájdeš rôzne kupóny na tovar, služby, … Výška zľavy je závislá od tvojho aktuálneho profilu. Či máš profil zdarma, plus alebo platinum.

Tento portál sa mi veľmi páči a určite ho odporúčam aj svojim známym, ktorý nielenže tak ako ja nemajú čas a chuť variť.