Fotopasce skvelé fotky zvierat a aj…

fotopasce

Fotopasce v lese, kto by to bol povedal? Milujem prechádzky po lúkach, lesoch a kopcoch. Svieži, čistý vzduch vháňaný do pľúc hlbokým nádychom. Čistá myseľ, ktorá ti dáva priestor na nové úžasné nápady. Pod nohami mäkučký povrch, ktorý láka zbaviť svoje nohy tenisiek a prejsť sa po ňom bosý. Hmmm tak toto rozhodne môžem.

Prírodná wifi

Je to príjemné odísť z mesta, aspoň na chvíľu vypnúť telefón a napojiť sa na prírodnú wifi. Ľudia nie sme stroje! Potrebujeme relaxovať aspoň občas. Pri prechádzke si sem tam na mňa sadne motýlik alebo iný drobný hmyz. Niektorých si nesiem a iných odoženiem. Občas si ľahnem do trávy, rozpažím ruky a pozorujem oblaky, ako sa krásne s ľahkosťou vznášajú po oblohe. Utópia? Možno trochu. Ja neviem. Otestuj to. Zaži na vlastnej koži túto nádheru. Vidieť pri prechádzke srnku alebo jeleňa to je už znak toho, že som sa naladila na prírodnú wifi.

Najkrajšie zábery spravíš vtedy, keď sa zladíš s prírodou. Keď budeš nepozorovane vyčkávať. Prípadne si zaobstaráš fotopasce. Tie ti zaručia nielen krásne zábery zo zvieracej ríše. Možno práve ty odhalíš nepovolaných návštevníkoch a neprajníkov prírody a zvierat. Asi by bolo príliš zložité a aj časovo náročné aby si tam čakal dňom aj nocou na skvelý záber a odhalenie neprajníkov.

Technika je už tak vyspelá, že ti zaručí krásne zábery dokonale maskovaným digitálnym fotoaparátom s ďalekým dosahom a perfektným rozsahom. Ukryješ ho vo fotopasci kde bude krásne maskovaný. Dokáže zaznamenať každý pohyb či už zvieraťa alebo neprajníka. Reaguje jednoducho na pohyb. Fotopasce sú tak pretechnizované, že ti zábery priblíži formou mms alebo emailu. Máš súkromný revír? Týmto spôsobom budeš mať všetko ako na dlani a pod palcom.

Môžeš tak v pokoji monitorovať chránené hniezda, pozorovať čokoľvek v pohodlí a mať tak prehľad o dianí v revíry. Umožní ti aj zefektívniť lov, ochrániť objekty pred zverou aj nepovolanými osobami. Sprav si takto pohodlne aj prepočet potrebnej zveri.

Fotopasce a ich využiteľnosť

Fotopasce sú všeobecne dobre využiteľné pre farmárov, včelárov, ornitológov, mestských policajtov, miestnych samospráv, chatárov a chalupárov, … Oni totiž nestrážia a nefotia len zvieratá. Môžeš s nimi pohodlne monitorovať akýkoľvek potrebný objekt.

fotopasce

Trochu som to študovala, lebo ma to zaujímalo ako to technicky funguje. Ja som presa len viac na tú techniku. Zistila som si, že majú pomerne dlhú výdrž a netreba im priame elektrické napájanie lebo bežia na baterky. Už spomínané upozornenie cez mms alebo email je podľa mňa obrovský krok vpred. Tvoj výstup môžu byť kvalitné fotky alebo HD video zábery a to za akejkoľvek viditeľnosti či počasia.

Zorný uhol 50 až 150 stupňov, čo považujem za dostatočný rozsah je podporený dosahom viac ako 20m. Osvetlenie neviditeľným bleskom pre zver aj ľudí pri zníženej viditeľnosti a nočných scenériách. Nenápadný maskovaný vzhľad a veľkosť s vodotesnou úpravou aj do vlhkých poveternostných podmienok je rozhodne výhodou.

Čo sa týka montáže, ver tomu, že ak si na to trúfnem ja, zvládneš to aj ty. Fotopasce sú podľa mňa super pomocníci pri strážení ako ovocného sadu, tak aj rôznych hnuteľných či nehnuteľných objektov. Stačí si vybrať zo širokej ponuky presne to čo hľadáš.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne