Hečkovci – Slečna ja Vás zveziem ..

Júlia Hečková a Peter Hečko

Ona a on. Súrodenci, populárni speváci rokov 80-tych. Jedným slovom Hečkovci. Do klávesnice sa mi natíska, nestárnutci popopový brat so setrou. Nebola by to pravda. Veľa krát pravda nikoho nezaujíma.

V Turčianskych Tepliciach nešlo v deň oslavy dožinkov o to či majú 20, 30, 40 alebo viac. Išlo o zábavu a podaný výkon na pódiu. Peter napriek svojmu veku pobiehal po pódiu, ako mladík a ladil si gitaru a nastavoval so zvukármi mikrofóny a repráky. Júlia bola pre nás niekde ukrytá. 

Konečne to prišlo

Po asi pol hodinke čakania bez akýchkoľvek hviezdnych manierov “vtancovali” obaja spoločne na pódium. Stretnutie pamätníkov a priaznivcov populárnej hudby minulého storočia oceňovali výkony potleskom a nadšenými výkrikmi. Zaznelo asi jedenásť skladieb. Priznám sa poznala som len tri kúsky. 

Taliansky muzikál

V piesňach, ktoré súrodenecké duo odspievalo, a tak trochu aj odtancovalo zaznelo Mesto snov, Maturitné tablo (’89) a Taliansky muzikál. Viac, ako hodinový koncert sa rozhliehal kúpeľným mestom a priťahoval pozornosť okoloidúcich. Spomínanú slečnu z titulku sme takto s úsmevom na perách zviezli dva krát. 

Hečkovci na svoj vek podali grandiózny výkon a mne sa to veľmi páčilo. Nevyhnal nás ani dážď, ktorý nás jemne kropil počas toho, ako z diváckych pier zneli už známe texty piesní.