Investovanie alebo ako zlepšiť svoj život

investovanie

Jedna z mojich životných teórií je, že človek by mal mať nejaké zadné dvierka čo sa týka financií. Také dvere, na ktorých je napísané. Na výnimočné veci. Pre mňa sú to semináre, ktoré vylepšujú môj život, posúvajú ma vpred. Chcem tým povedať, že deň má len 24h a, keď chodíš niekam do zamestnania, tak jediný spôsob ako zarobiť viac peňazí je vymeniť svoj čas za peniaze.

investovanie

Neviem ty toto chceš? Podľa mňa je lepšie časť svojich úspor investovať rozumným spôsobom. Pod pojmom rozumné investovanie mám na mysli rozdeliť riziko. Možno už teraz funguješ tak, že rozdeľuješ svoje zarobené peniaze na viac častí. Napríklad na nutné výdavky, na dovolenky, na šport, na … Samozrejme mysli aj na seba. Časť svojich zarobených peňazí investuj aj do seba len tak na niečo čo poteší tvoje srdce.

Investovanie – výber na trhu

Na trhu je veľmi veľa možností ako zhodnotiť svoje peniaze. Investičné fondy, burza, termínované vklady, … Otázkou ostáva čo z toho je prijateľné pre teba? Chceš stále len šetriť a nechať peniaze ležať niekde na poličke, alebo bokom na účte, kde majú minimálnu šancu namnožiť sa?

Uvedomujem si, že nie každý je taký finančne gramotný aby vedel postarať sa o svoje peniaze. Na trhu je našťastie veľa odborníkov, ktorí ti ochotne poradia. Samozrejme buď opatrný pri ich výbere. Máš vlastný rozum. Sám vieš čo je pre teba najlepšie.

investovanie

Keď sa budeš rozhodovať vyber si takých, ktorý dodržujú etické princípy vo vzťahoch ku klientom a obchodným partnerom aj konkurencii. Vyberaj precízne, opatrne a zároveň odvážne. Zváž investovanie, ktoré zlepší tvoj život a pomôže ti plniť si sny. Sny, ktoré ťa urobia šťastným.