Poistenie tak pre istotu

poistenie

Blízko centra mesta som mala kedysi dávno, ešte ako realitná agentka vlastnú kanceláriu. Nemala som tam skoro nič a aj tak som ju mala veľmi rada. Mala som tam kľud, na prácu a aj na učenie do školy. Raz sa mi stalo, že som sa nemohla dostať von z celej budovy tak som tam musela prespať. O tom však možno inokedy.

Ponáhľala som sa na hodinu angličtiny, na kurz do mesta, a keďže výťahy používam minimálne tak som doslova plachtila dole schodmi. Zbehla som asi štyri poschodia. Skočila som do auta a preparkovala vedľa k budove. Tam mal kanceláriu jeden môj kamarát. A hlavne mal kopírku a ja som potrebovala spraviť pár kópií dokumentov. Samozrejme vtedy som to bola celá ja – rýchlo ešte pred angličtinou, aby som všetko stihla.

Vyvrtnutý členok

Vybavila som kópie. Poďakovala a utekala preč. Vlastne išla som úplne pomaly. Bolo tam len pár schodov. Možno šesť. Rovnala som si papiere v ruke, chystala kľúče od auta. Stupila som na jeden schod, druhý, tretí a … Už som sa bála pohnúť. Zostala som tam stáť. Opatrne som vytiahla z vrecka telefón. Zavolala som kamarátovi do kancelárie nech ide von. Myslel si, že si z neho robím srandu. Mala som asi zúfalý hlas. Prišiel.

poistenie

Ani som sa neotočila, keď ma oslovil menom. Bola som asi štyri metre od jeho kancelárie. Spýtal sa ma: „Čo blbneš?“ Vykoktala som: „Asi som si vyvrtla členok. Odvez ma na angličtinu.“ „Čo žiadna angličtina, ideš na pohotovosť do nemocnice.“ „Ani náhodou, zavez ma na angličtinu prosím.“ – oponovala som so zaťatými zubami. Uprosila som a on ma odviezol. Po dvoch hodinách ma čakal tam, kde ma vyložil, aby ma donútil ísť na pohotovosť do nemocnice. A mal moje auto. Už som išla. Prišiel tam po mňa a naše auto môj priateľ.

poistenie

Poistenie

Členok som mala našťastie len vyvrtnutý. Táto príhoda mi celkom slušne preverila moje životné poistenie. Zaniesla som papiere do poisťovne. Povedala som si, že tak ak som celé tie roky platila investičné životné poistenie tak teraz som ho nechtiac otestovala. A v konečnom dôsledku či chceš investičné životné poistenie si rozhodni najlepšie ty sám. Ako poistku, pre prípad nešťastnej náhody. Aj keď ja na náhodu neverím.