Jumping kruháč – alebo …

… ako nám dala zabrať princezná Mia 🙂

Už z parkoviska som videla, že sa tam niečo deje a keď som prišla do sály ona tam už bola. Trampolínky boli rozložené. Ešte si so zanietím prechádzala svoje poznámky a rozkladala náradie na cvičenie ku kruhovému tréningu. Pozdravila som ju a ona sa otočila. Jej úsmev v slnkom zaliatej sále vyzeral kúzelne takmer ako z rozprávky. Asi som bola ešte nastavená na kúzlenie s neterou. Mysľou mi prebehlo: „Princezná Mia“. Vlastne sa nevolá Mia. 🙂 Je to Miška, jedna z inštruktoriek, ktorá robí tréningy jumpingu.

V ten deň nám zastupovala lekciu za našu Katku. Zľahka som zažartovala či je rozcvičená na kruháč, už neviem čo mi odpovedala no keď na mnou vybratú trampolínku jej vyšli fixované výskoky … Povedala som našej zastupujúcej inštruktorke: „Asi nevieš, že väčšinou po novom tréningu píšem článok. Si si istá tými fixovanými výskokmi?“ – zažartovala som. Usmiala sa.Odskočila som nám po vodu a mohli sme začať, lebo aj ostatné baby sa pomaličky „zliezali“ do sály.Ku kruháču samozrejme patrí poriadna rozcvička. Inštruktorka Miška bola v strede medzi nami aby sme každá mala perfektný výhľad na to ako sa správne rozcvičiť. A tak sme sa húpali, neskôr sme skákali raz na jednej nohe, potom na druhej a znova na oboch. Bolo to ako začiatok klasického jumpingu. Bolo to super 🙂

Jumping kruháč

A po rozcvičke začala moja obľúbená časť. Makačka. Prvá časť: každý vyfasoval na svoju „trampošku“ jeden cvik a po 40s sme sa posúvali smerom vpravo a cvičili sme cvik, ktorý Miška pridelila na trampošku. Je to také …. hmmm ako to povedať … treba zažiť je to super. Makáš 60s a potom prejdeš makať vedľa „do susedov“ 🙂 Keď prejdeme celý kruh tak to isté len sa točíme po ľavej strane. Tretie kolo (ako som ho pracovne nazvala) je trochu náročnejšie to už prichádzajú do hry aj rôzne cvičebné „hračky“ – kotúče, gumy, kabelky (kettbell), medicimbaly, … Tak isto každá trampoška má svoj cvik a tam patria aj fixované výskoky – tieto sú pre mňa stále tak trochu tvrdým orieškom na správne prevedenie, kliky s pritiahnutím kolena k lakťu, tricepsové kliky, s kotúčmi trénujeme triceps, s „kabelkami“ biceps, … Tu dávame len jedno kolo smerom doprava.

Čas sa chýli k celej hodine, čo značí pomali sa pobrať smerom ku strečingu. No nie nie my ešte nemôžeme končiť ešte nás čaká bruchu. Veď predsa chcem byť štíhle, pevné a krásne. Takže si dáme vééééľa cvikov na brucho, ktoré sú veľmi účinné keď ich správne prevedieme. A potom príde vytúžený strečing. Sála je plná dobrej energie a všetci sa usmievajú a sú príjemne vyčerpaní. Vzájomne sme si zatlieskali a poďakovali za ďalšiu super hodinu s Miškou.