Kvalitné topánky, kabelky a peňaženky nemusia byť z kože

kabelky

Koža je vedľajší výrobok mäsového priemyslu a je zodpovedná za následky chovu na prírodu a životné prostredie. Dnes na trhu nájdete mnoho alternatív. Topánky, kabelky ani peňaženky už viac nemusia byť kožené, aby vyzerali skvelo, originálne a oplývali kvalitou.

Rozlúčte sa s kožou

Ak vám nevadí vyššia cena kožených topánok, kabeliek a peňaženiek, zamerajte sa na ostatné faktory, etické dôvody, prečo by ste mali uvažovať o náhrade. Aby sa zabránilo prirodzenému rozkladu, koža musí byť ošetrená pomocou toxických chemikálií, ktoré sú škodlivé aj pre pracovníkov. Medzi ďalšie faktory patrí utrpenie zvierat od psov až po exotické druhy a záťaž pre planétu.

Vyskúšajte vegánske tenisky

Topánky sú vyrábané len z prírodných alebo syntetických materiálov, živočíšne v ich zložení nenájdete. Sú vysoko pohodlné, medzi alternatívne materiály patrí napríklad mikrovlákno, korok a konope, ktoré sa vyznačujú vzdušnosťou a prispôsobivosťou. Materiály sú aj esteticky príťažlivé a môžete ich doladiť k akémukoľvek outfitu. Vegánske tenisky vyrábajú etické značky, ktoré si potrpia na podporu ekonomiky, procesy výroby a svojich zamestnancov. Tenisky sa navyše jednoducho čistia, sú odolné voči škvrnám aj nečistotám a majú antibakteriálne a antiseptické vlastnosti. Vyrábajú sa bez použitia lepidla. Kvalita syntetických materiálov sa dnes už vďaka rôznym technológiám spracovania približuje pravej koži.

Dámska kabelka Dedoles vhodná ku hocakému outfitu

Nádherné kabelky Dedoles s motívmi kvetov, s abstraktnými motívmi, s bodkami, so zvieratami sú nielen originálne, ale aj ekologické. Dámske kabelky sú vyrábané z druhotných recyklovaných materiálov a PET fliaš.

Okrem dámskej kabelky sa môžete poobzerať aj po vhodnej a praktickej dámskej peňaženke.

Vyjadrite svoju jedinečnosť pomocou kúskov od Dedoles a ukážte, čo sa vo vás ukrýva. S unikátnym oblečením a doplnkami hravo vyjadríte svoj postoj a zaručene nebudete pôsobiť nudne ani fádne.