Plastická operácia ako súčasť života

plasticka operacia

Možno mi dáš za pravdu, že pre mnohých ľudí je vzhľad veľmi dôležitý. Možno si to vyžaduje ich pracovná pozícia alebo jednoducho ich túžba byť krásny prevyšuje to ostatné.Prišla som raz k zubárke, s požiadavkou a prosbou zároveň. „Potrebujem spraviť kozmetickú úpravu na zube. Nevyhovuje mi jeho farba ako je teraz.“ Sestrička ma hneď napravila: „To je estetická úprava.“ Pozrela som na ňu, takým tým pohľadom, že je to jedno ako sa to volá. Ja potrebujem vyriešiť to čo považujem za problém.

A takto to majú možno aj iní ľudia. Jedna moja bývala kolegyňa si dávala pred rokmi zmenšovať prsia. Po pôrode jej jednoducho ostali príliš veľké. K jej zvyšku tela boli pre ňu viac príťažou ako pýchou a radosťou. Obmedzujúce hlavne boli po zdravotnej stránke. Trpela jej chrbtica. Bolesti boli už tak neznesiteľné, že sa rozhodla. Operatívny zákrok bol pre ňu riešením. V danom momente to v jej živote nebol zákrok z estetického hľadiska, skôr taký ten nevyhnutný a prospešný pre jej ďalšie komfortné a bezbolestné fungovanie v živote.

Život plný príbehov

Život je plný príbehov, ktoré sám píše. Príbehy vo väčšine prípadov menia ľudí hlavne pekným smerom. Môžu si plniť rôzne sny a túžby. Možno aj také, na ktoré doteraz nemali odvahu. Ja si myslím, že ľudia chcú hlavne zdravie. Plastické operácie a zákroky môžu byť nápomocné aj v tomto smere. V smere ako si pomôcť k lepšiemu zdraviu a komfortnejšiemu životu.

Spomínaš si ešte na seriál, ktorý bežal v televízii. Ja už síce nepozerám televízor viac ako 3 roky a niečo som si predsa zapamätala. Táto relácia sa mi páčila, lebo tam tréner pomáhal meniť životy ľudí k lepšiemu. Nové návyky čo sa týka stravovania aj športovania, alebo aspoň viac pohybu. Ľudia odhadzovali obrovské kilogrami, ktoré boli pre nich zbytočné a len ich obmedzovali vo vzťahoch, priateľstvách a aj získaní vysnívanej práce. Obmedzovali ich v prvom rade zo zdravotného hľadiska. Bolesti a zbytočné zdravotné komplikácie s tým spojené boli dostatočný dôvod na zmenu.

Liposukcia

Neskôr, keď dosiahli svoj cieľ čo sa týka postavy ostala im visieť koža na rôznych miestach a bol treba pristúpiť k plastickým zákrokom aby „dielo bolo dokonalé“. Samozrejme na ceste k cieľu mnohý tieto estetické „prešľapy“ riešili aj liposukciou. V určitých partiách mali nadmerné tukové zásoby. Boli to partie ako sú stehná, brucho, boky a zadok. Liposukcia je špecifický plastický zákrok, kde špecialisti používajú viacero techník.

Zákrok pri ktorom špecialisti lokalizujú zásoby tuku a odstránia ich za účelom formovania postavy z jedného alebo viacerých miest tela. Po liposukcii sa zlepšujú kontúry a tvar tela rozrušením a odstránením podkožného tuku za pomoci kovovej kanyly. Táto je napojená hadicou na prístroj, ktorý vytvára podtlak a odsaje tak tuk z požadovaných oblastí. Tento zákrok možno ocenia objemnejší ľudia, ktorí sa vo svojom tele necítia tak, ako by chceli a nevedia si poradiť sami.

Keď ťa táto téma zaujíma viac do hĺbky, nech sa páči viac informácií na tomto linku: www.estheticon.sk/zakroky/liposukcia

V súvislosti s účastníkmi už spomínaného programu o zmene vzhľadu osobnosti čo sa tela týka ma napadá ešte pre nich podstatný zákrok. Odstránenie ovísajúceho brucha. Aj keď v niektorých prípadoch to nebolo len brucho. Bola to aj úprava kože na rukách, aby mohli svoj život žiť opäť s väčším úsmevom a komfortom vo svojom vlastnom tele.

Hľadala som k tejto téme viac informácií a dozvedela som sa, že odborný názov je venter pendulus. Postará sa oň abdominoplastika. Toto zdanlivo komplikované slovo len popisuje operáciu – odstránenie ovísajúceho brucha. V duchu hesla „každý deň sa niečo nové naučím“ som si čítala ďalej. Dozvedela som sa zaujímavé veci. Vedel si, že niekedy sa venter pendulus spája aj s rozostupom svalov prednej brušnej steny alebo s pupočnou, či inou brušnou herniou?

Čo je to abdominoplastika

Celková abdominoplastika trvá obvykle od dvoch do piatich hodín v závislosti od rozsahu operácie. Verím, že si sa ešte nestratil v týchto odborných pojmoch, lebo mám pre teba ďalšie zaujímavé informácie. Keď ťa zaujíma viac informácií o abdominoplastike nájdeš ich tu: www.aveclinic.sk/odstranenie-ovisajuceho-brucha-abdominoplastika

Medzi bežnejšie a možno aj častejšie zákroky patrí aj tzv. rinoplastika. Áno ja viem, ďalšie cudzie slovo. Hneď ti to vysvetlím, aby to bolo pre teba zrozumiteľné. Symetrická harmónia. Pre niekoho aj minimálne odchýlky, ktoré narušia symetriu tváre ako je tvar, alebo uhol či nesúmernosť špičky nosa, môžu výrazne narušiť pôvabnú tvár. Následok úrazu môže zmeniť tvar nosa. Práve vtedy je potrebné detailne posúdiť odchýlky a navrhnúť riešenie za účelom dosiahnutia maximálneho výsledku. Viac o zákrokoch a úprave nosa sa môžeš dozvedieť tu: https://www.aveclinic.sk/plastika-nosa-rinoplastika

Plastické zákroky sú súčasťou našich životov. Už len bežné odstránenie znamienka si vyžaduje odbornú pomoc. Ani tak nezáleží na tom či je to nevyhnutné alebo sa niekomu nepáči jeho umiestnenie.

Každý chce byť zdravý a krásny.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.