Domény podľa chuti

domena

Virtuálny svet. Domény a pre mnohých stále neznáme pojmy. Dnešný svet. Áno ten, ktorý poznáš aj ty. Vyžaduje  si kvalitnú prezentáciu aj na internete. Predávaš, kupuješ, obchoduješ, zabávaš sa, vybavuješ, … Možno si povieš, že vtedy je dobré poznať správnu adresu.

Čo je to doména

Možno zatiaľ nepatríš medzi tých čo poznajú pojem doména. Je to veľmi jednoduché. To je práve tá adresa, ktorú potrebuješ poznať vo virtuálnom svete. Je to ako firma, obchod, dom služieb, predstav si to, ako čokoľvek podobné čo existuje v reálnom svete. Jednoducho tam môžeš vstúpiť a poobzerať sa okolo.

Tak ako existujú rôzne veľké a inak upravené budovy existujú aj iné rôzne domény. Niektoré menšie, lokálnejšie a niektoré väčšie teritoriálnejšie a zaujímavejšie. Tá správna otázka, ktorú si teraz možno kladieš je čo od domény očakávaš. Ak začínaš podnikať na Slovensku tak si pravdepodobne prenajmeš doménu s koncovkou *.sk. Naopak, keď plánuješ niečo väčšie tak to bude možno aj niečo zaujímavejšie. Doménových názvov existuje niekoľko stoviek .

Vyberáme

Pri výbere doménového mena si vyberáš najskôr doménu prvej úrovne, to je napríklad už spomínaná *.sk a potom druhú úroveň, čím je samotný názov – už spomínaná adresa. Ja viem, nie každý chce mať svoju webstránku, ale možno patríš práve k tým, ktorí chcú mať originálnu emailovú adresu. Môžeš si zaregistrovať svoje priezvisko ako doménu a použiť ho ako emailovú adresu. Už to vidíš pred sebou. Už vidíš ako posielaš email a on pomaličky za zvukov jemne šuchotajúceho hardisku odchádza na púť k adresátovi.

domena

Áno ja viem akcie sú všade. Predstav si, že aj svoju obľúbenú doménu môžeš mať v super akcii, ktoré sú v zaujímavých obmenách ponúkané aj tu. Teraz ani tak nejde o samotnú akciu, pretože ide o to, ktorú z ponúkaných možností si dokážeš vybrať a použiť ju tak aby si bol ty sám najviac spokojný.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.