Poistenie motocykla – PZP online je pohodlné

poistenie motocykla

Nedávno som mala takú nostalgickú spomienku. Vozila som sa asi po 6 rokoch na motorke. Bol to motocykel veľmi podobný tomu, na ktorom sme jazdili s kamarátkou na dovolenke po ostrove Zakynthos. Žiadny strach na tento druh motorky mám vlastný vodičský preukaz.

Aj keď, po tom ako ma na dovolenke prekvapil a skončila som pod ním ľahučko zranená… Tentokrát som počítala s tým, že má väčšiu silu ako babeta tak som na neho išla pomaličky.

Stala sa mi zaujímavá vec. Chceš vedieť? Bola som taká natešená, že hneď ako som prišla z cvičenia, som sa išla previezť po okolí kde bývam. Dala som si prilbu na hlavu. Vytlačila moped von z garáže. Si predstav, mám to z tej garáže do kopca a ten moped bol ťažký ako dve vrecia zemiakov.

poistenie motocykla

Nastúpila som a vŕŕŕŕ už som frčala po ulici. A vravím si: „Tak sa predveď, čo sa v tebe skrýva.“ Pridala som a normálne vietor vo vlasoch. Nádhera. Mušky som mala medzi zubami ako som sa tešila z tej parádnej jazdy. Užívam si krásnu jazdu a v tom zrazu: kuc kuc kuc a nič. Ticho. To ticho bolo až ohlušujúce a nešlo to nahodiť. No strašné na tom bolo to, že mi došiel benzín. Som si ho neskontrolovala pred jazdou. Ach jaj.

Poistenie motocykla

Tlačila som ho od pol dediny. Prišla som spotená viac ako po cvičení. Vravím si: „Super fitko po fitku.“ Cestou som premýšľala, či na tomto stroji mám vôbec spravené povinné zmluvné poistenie motocykla. No márne. Pozrela som do papierov. Bolo to v poriadku. Neskôr som si spomenula, že pzp motocykla som uzatvárala online. Veď ako ja. Ani na krok z domu, pre tieto úradne veci, keď to nie je nevyhnutne nutné.

poistenie motocykla

Kamoš má tiež motorku takú lepšiu, väčšiu. Na takú by som si asi netrúfla. Možno to chce len poriadny tréning. A tiež poriadne PZP pre motocykel a aj všetky druhy iných poistení. Taká motorka stojí už pomaly ako pol domu. Ja len ten môj mopedík. A ako si na tom ty? Máš spravené PZP na auto či motocykel?