Pozitívne myslenie – vymývanie mozgu

Mnoho ľudí považuje pozitívne myslenie za nasadzovanie si ružových okuliarou v tom lepšom prípade a v tom horšom až za vymývanie mozgu. A možno majú aj pravdu. Každý má svoj vlastný realistický svet. A každý z nich má na výber. Budem sa na svet pozerať cez ružové okuliare a budem vidieť zo všetkého len to dobré čo mi robí dobré pocity a emócie? Budem sa usmievať na ľudí a robiť im mojím úsmevom krajší deň? Viete vôbec akú silu má obyčajnú úsmev. Ja mám jednu takú povedzme zásadu: Môj úsmev môže niekomu zachrániť život.
Alebo sa chceme celý deň mračiť len preto, že možno naše dni sa nenaštartovali tak ako sme chceli? Veď je to sebecké. Každý vraví, že chce zmeniť svet. Každý každému radí čo a ako má robiť. A pritom málo kto o radu v skutočnosti stojí. Tou zmenou treba začať od seba. Chcem zmeniť svet. Zmením seba. Ako vnútri tak aj vonku. Keď sa budem cítiť príjemne budem vyžarovať dobrú náladu aj energiu. Ľudia sú veľmi vnímavé bytosti.
Poviem vám čo sa mi stalo. Bola som na nákupe v cudzom štáte a cudzom meste, prvý krát v tom obchode. Cítila som sa vnútorne pokojne a vyrovnanie. Vlastné úplne dovolenkový feeling 🙂 (ten si viem samozrejme nastaviť vnútorne vedome) Opierala som sa o nákupný košík a čakala som na drahého. Kým však prišiel stala sa mi jedna úžasná vec a preto si myslím, že človek ktorý je dobre naladený niečo pozitívne vyžaruje. Prišla tam mladá žena už z diaľky sa na mňa krásne usmievala a keď prišla bližšie pozdravila. Odzdravila som – toto mám vo zvyku spraviť skôr ako premýšľam kto to bol. Jasne, že neviem kto to bol, nepoznám ju, nemám odkiaľ bola domáca. Možno si ma z niekym pomýlila alebo má vo zvyku pravidelne opúšťať svoju zónu komfortu (o tom neskôr) no a možno je to o tom že ma proste chcela pozdraviť lebo cítila, že vyžarujem v danom momente pozitívnu energiu a teda som si to pritiahla. Tak či tak bolo to veľmi milé a spravilo mi to deň ešte krajším 🙂 A to nebolo prvý krát stalo sa mi to ešte viac krát a verím, že sa mi to bude stávať čoraz častejšie. Chcem do svojho života priťahovať veľa pozitívnych ľudí. Deň je tak krajší a z dní sa skladá týždeň, z týždňov mesiac, …. a z toho sa skladá náš život.

Takže neviem ako vy ale ja si radšej budem vymývať mozog krásnym pozitívnym myslením dobrou náladou a inými peknými pocitmi ako sa celý deň mračiť na celý svet a tváriť sa že mi niekto ublížil. Áno v živote som dostala pár nepríjemných úderov pod pás a áno možno to bolo nespravodlivé ale minulosť už nedokážem zmeniť a tak žijem pre prítomnosť a budúcnosť.

Všetko začína v našej hlave 🙂