Prečo dať zelenú prírodnej kozmetike?

Svet sa pomaly mení a mnohí prechádzajú z klasickej syntetickej kozmetiky na prírodnú, ktorá sa stáva novým trendom. Prírodná kozmetika by mala byť šetrnejšia a ekologickejšia. Nejde teda len o zdravie, ale aj o nový životný štýl.

Čo je prírodná kozmetika?

Aktívne látky prírodnej kozmetiky sú získané šetrnými spôsobmi. Ide najmä o destiláciu, extrakciu, sušenie či filtráciu. Obsahuje oleje, ktoré si vďaka spracovaniu za studena, zachovajú mnoho látok. Nenájdete v nej syntetické látky. Pokiaľ áno, nachádzajú sa v nej len v neveľkom množstve. Organická kozmetika tiež nepoužíva žiadne umelé farbivá, parfumáciu a konzervačné látky. Každá zložka má teda rastlinný charakter.

Výhody a nevýhody prírodnej kozmetiky

Kozmetika je ekologicky priateľská. Vyrobená vďaka prírode, zložená z prírodných surovín. Nevyužíva toľko chemických prísad, vďaka čomu je šetrnejšia k pokožke a vyznačuje sa tiež zdravotnou bezpečnosťou. Často býva vhodná pre všetky typy pleti.

Samozrejme, aj prírodná kozmetika má nejaké tie negatíva. Jedným z nich je práve vyššia cena produktov. Dôvodom je hlavne časovo aj finančne náročnejší výrobný proces bioproduktov, ktoré vám nahradia tie syntetické a zároveň prinesú rovnaký efekt. Berte tiež na vedomie skutočnosť, že prírodná kozmetika nie je žiadnou zárukou toho, že vašej pleti neublíži alebo ju nepodráždi.

Vyskúšajte prírodnú kozmetiku Soaphoria

Prírodná kozmetika je vyrábaná z byliniek, ktoré si sami výrobcovia pestujú. V širokej ponuke nájdete kozmetiku prírodnú telovú, vlasovú, pleťovú, na opaľovanie či dokonca pre domácich maznáčikov. Kozmetika neobsahuje žiadne syntetické farbivá a vône, ropu, silikóny či palmový olej.

Ekológii môžete vo svojom živote premietať takmer do všetkých odvetví – od kozmetiky, cez šatník až po zariaďovanie bytu i každodenné úkony. Buďte ekologická so všetkým a podporte životné prostredie aj nákupom ďalších k prostrediu šetrných produktov od renomovaných výrobcov. Detské papuče od milovníkov prírody Lazy One alebo dámsku kabelku vyrobenú z druhotného materiálu. Svoj postoj k životnému prostrediu môžete prejaviť akokoľvek – fantáziu a možnostiam, ktoré sa nám dnes ponúka, sa medze nekladú.