Šialená búrka v časti mesta Ostrava

Blúdenie po cudzom meste na aute to je také no ako by som ti to povedala, je to také moje 😀 Tentokrát som viezla posádku ďalších troch ľudí na dobre vyzerajúcu akciu v meste Ostrava. Zastihla nás búrka … bola to hotová smršť … plná sála ľudí v miestnom kultúrnom dome. Každého sa to emocionálne dotklo. Bolo to vidno na ich tvárach a postojoch.

Ľudia boli nadšení, plní emócií a očakávaní. Na pódium vybehla slečna s mikrofónom a predstavila všetkých, ktorý nás mali sprevádzať týmto podujatím a budú poskakovať a poletovať po stagei. Bolo pred nami päť hodín úžasných športových kreácií. So známymi, menej známymi a tiež neznámymi inštruktormi.

Po registrácií, ktorá vlastne neviem ako prebiehala, lebo som sa niekde zamotala sme už boli nastúpení v plnej poľnej na pľaci.

Master trénerka Piloxing® SR – Katka Vašek Kuncová – si zobrala na pódium aj ďalšie parťáčky, ktoré neboli len krovie, ale plnohodnotné členky stage tímu 🙂 Master trénerka Adélka Hurníková a české Elite inštruktorky Terezka Kucková, Terezka OtipkováLída Karásková. Piloxing® je úžasné cvičenie. Chodím ho cvičiť už nejaký ten piatok a vždy je to pre mňa taký zážitok. Už dávnejšie je tam taký pre mňa ešte stále nový prvok – párty. To je teda mazec ti poviem. Inštruktorka zavelí, že freestyle – párty, a ja som rázom „v kýbli“ lebo viem tancovať – ak si vôbec so všetkou odvahou môžem dovoliť nazvať to tancom – len pár prvkov čo ma stálo nesmiernu drinu a viem ich len z Piloxingu. Tak sa tam trošku povlním modliac sa nech už je niečo iné, radšej box prosím, myšlienky žadonia. Žartujem aj párty som si obľúbila a dali sme ju asi trikrát a bolo to cool.

5_5

Všetci krásne dopotení sme sa vytrepali na schody vedúce na stage a tam sme si spravili takú krásne akčnú fotku v Piloxing® rukavičkách. Niektorí sa utekali prezliecť – nasledovala Zumba – niektorí ostali v tom čom boli, veď aj tak sa dopotia znova – možno tak zvažovali. Nikdy predtým som Zumbu necvičila, prišla mi pre mňa mega tanečná a obávala som sa, že po skončení hodiny by bol so mňa už len jeden veľký uzol. Na stage bol krásny team 4 najhviezdych zumbáčok Česka. Boli krásne zladené do čierno- zlatých farieb. Povedala som si: „Zuzy si odvážna choď do toho. Teraz je tá správna chvíľa otestovať čo je to zač.“ Tak som išla. Prvá pesnička. Ach jo nevedela som sa chytiť, že vôbec. Tak som si sadla. Ďalšia, a ďalšia, a keď sa na nich tak dobre pozeralo … no potom prišla skladba, ktorú mám aj na počutie rada tak som do toho šla. Celkom som sa čudovala, že mi to ide skoro samé. Bola som na seba právom hrdá. Potom mi to došlo, tie kroky a mávanie rukami ako motýlími krídlami – pripomínalo mi to piloxingové prvky. Toto ma bavilo, lebo som to poznala a išlo to fakt samé.

zumba

Bola som zvláštne hrdá, že som to dala aspoň tú jednu pesničku. Cestou z pľacu som „narazila“ na Katku pozerala na mňa najskôr z vytreštenými očami, že čo blbnem, keď som jej popisovala ako mi to išlo super – nechápala o čom hovorím – ukázala som jej to – pochopila moje nadšenie – vie koľko som sa natrápila s tým tancovaním na Piloxingu.

Letela som dole schodmi zmeniť dresscode. Zastavila som sa dole v takom rozpoložení, veď ja už prezlečená som. Tak som letela zase hore s úsmevom na perách a pohundrala som si len tak pre seba: „Aspoň budem mať krásny zadok z tých schodov.“

Piloxing KO

Po pre mňa pomerne dlhom čase som si opäť mohla zamakať v krásne svietivom žltom KO tričku. Adélka Hurnikovová – tazmánsky čertík a master trénerka KO a Barre v jednej osobe – vybehla na stage v doprovode a ďalšími čertíkmi a Piloxing Knockout mohol začať. Tešila som sa ako malá. Miesta na cvičenie bolo pre všetkých dostatok. Čakalo nás desivých šesť kôl. Pravidelné striedanie blokov zaručilo naše siahnutie na dno síl. Neviem či to takto mali aj ostatní no ja to takto pri tomto cvičení mám takmer vždy. Piloxing KO je také dynamicko-silové cvičenie. Milujem ho. Preveruje moju kondíciu a silu zároveň. Tak ako pri cvičení DeepWork sa končí piatym elementom – voda – tak tu síce nedelíme cvičenie na elementy, avšak aj tak skončíme kompletne mokrí akoby vo vode. 🙂

Pre mňa oddychová hodina ďalšej Zumby s obľúbeným domácim teamom bola tak trochu momentálnym vykúpením. Po Piloxing KO som sa odplazila prezliecť do dresscode pre DeepWork. Predchádzalo tomu samozrejme ešte hromadné fotenie po mierne zničujúcom cvičení a stihla som aj pár super fotiek s Adélkou. Je veľmi milá a teším sa až príde 30. apríla 2016 na Colour party do Martina.

Zumba pre niekoho ďalšia hodina makačky a zábavy, avšak pre mňa čistý oddych. Potrebovala som si oddýchnuť pred záverečnou hodinou – DeepWork.

Na stage sa dostala Katka Vašek Kuncová z Martina, aby jej tam nebolo smutno tak jej sekundovala domáca organizátorka Terezka Kucková. Vyhovuje mi keď sú na pódiu aspoň dvaja inštruktori, nakoľko toto cvičenie tak ako aj iné je vtedy najúčinnejšie, keď je dobre technicky prevedené. Dvaja a viacerí inštruktori majú tak príležitosť spraviť taký 3D efekt a ľudia vidia ako sa má telo ohýbať pri jednotlivých pozíciach.

Pri tomto cvičení s tajuplným názvom DeepWork, popisovaným ako „hlboká makačka“ to vyzerá na začiatku vždy tak nevinne a potom to príde, človek to už spozná podľa zmeny hudby. Z pokojnej oddychovej melódie prechádza rytmus do viac dynamického. A už to prichádza. Teraz to začína byť vážne. Opretí o vystreté ruky bežíme na zemi, samozrejme tí menej zdatní alebo ešte tak netrénovaní majú šancu na ďalšie jednoduchšie varianty, ktoré oceňujem aj ja v prípade, že sa necítim vo forme.

Katka so sekundantkou nás takto úspešne „dorazili“ piatou a teda záverečnou hodinou. Skončili sme na zemi „plávať“ vo vode. Piaty element voda = relax, strečing a poďakovanie.

Spoločná upotená a krásne mokrá fotka na záver cvičenia a záverečná reč vo finále neskorého sobotného večera nám jasne a nekompromisne dali najavo, že už je vážne koniec tejto akcie.

Tam kde niečo končí už je určite niečo iné minimálne naplánované a toto nebude inak. Teším sa na teba na akcii v Martine – Colour party vol. II. volá.