Stezka v oblacích – adrenalín ako sa patrí

Stezka v oblacích

Stezka v oblacích. “Hmmmm čo to je?” – Opýtala som sa priateľa, keď mi povedal kam ideme na výlet. Tak sme vyrazili do Českej republiky.

Stezka v oblacích alebo po Slovenky: Cestička v oblakoch alebo pokojne aj prechádzka medzi oblakmi. Stavba je blízko horskej chaty Slaměnka, neďaleko hornej stanice sedačkovej lanovky Sněžník, v nadmorskej výške 1116 m. n. m.

Ako sa tam dostaneš

Hore sme sa dostali sedačkovou lanovkou. Je možné tam samozrejme aj vyšľiapať peši alebo trochu zamakať na bicykli. Kočíky a bicykle ti prepravia na lanovke zdarma. To je super! S kočíkom je možné sa pohodlne dostať až na vrchol Stezky po drevenej cestičke.

Stezka v oblacích

Samotná Stezka je vysoká úžasných 55 metrov. Pre mňa to bol test odstránenia strachu z výšky. Kráčala som hrdo s hlavou vztýčenou hore. Fúkal vietor. Nevadilo mi to. Ľahla som si na sieť a bolo to super. Ten tobogán ma mrzel. Nabudúce. Je to skvelý zážitok. Odporúčam sa tam ísť pozrieť.

Adrenalín ako sa patrí

Pre milovníkov dobrodružstva a zábavy je na Stezke niekoľko adrenalínových atrakcií:

  • odpočinková sieť vo výške 50m, tzv. kvapka
  • tobogán
  • rukáv

Keď sme tam boli tak bol tobogán zavretý to bola veľká škoda. Už som sa naň tešila. Otesovala som aspoň rukáv. Bola to jednoducho šupa. Rukáv je vytvorený hustou sieťou určenou ako skratka na prelezenie z jedného poschodia cestičky na druhé.

Kvapka je na samom vrchu Stezky a je to sieť vo výške 50 metrov. Postav sa tam a vidíš rovno dole pod seba až na zem.

Máš odvahu? Dokáž to. Choď dole tobogánom. Má 100 metrov a nie je tam úplná tma. Má okienka, ktorými preniká dostatok svetla. Klopené zákruty cestu dole osviežia. Tento som si žiaľ nemohla otestovať. Podobný som však zažila na Stezce korunami stromu.

Choď tam pozrieť a zaži to!


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.