V čom vyniká vinylová podlaha?

Premýšľate nad vhodným typom podlahy do domácnosti? Podlahy sú dlhodobou investíciou, preto by mali spĺňať vaše požiadavky nielen z praktického, ale aj z vizuálneho hľadiska. Do domácnosti si cestu nachádza vďaka širokému výberu dekorov práve vinyl.

Vinylové podlahy sú viacvrstvové a ich jadro je vyrobené z PVC. Výbornou správou je, že na výber máte hneď niekoľko dekorov a dizajnov (dlažba, drevo, korok, kameň), ktoré poľahky dopasujete k akémukoľvek nábytku. Výhodou vinylu je aj to, že ak sa rozhodnete presťahovať, môžete podlahu vziať so sebou a využiť ju v novom byte.

Akými vlastnosťami vinylová podlaha oplýva?

Technické parametre

Ide o podlahu, ktorá je ako rozmerovo stála, tak prispôsobivá. Vinylová podlaha má veľmi nízky tepelný odpor a prepúšťa teplo. Pokiaľ teda premýšľate o podlahovom kúrení, vinyl je materiálom, ktorý by ste mali určite zvážiť.

Údržba podlahy

Vinylové podlahy sú navyše vode odolné a nepoškodia sa ani vo vlhších priestoroch. Syntetický materiál je tiež veľmi jednoduchý na údržbu. Nemusíte sa obávať, že sa poškodí vysávaním či umývaním. Podlahy sú tiež vhodné vďaka svoji antistatickým a antialergickým vlastnostiam aj pre alergikov. Ako doplnok sú teplé aj príjemné na dotyk.

„Zelený“ variant

Ak hľadáte recyklovateľnú alternatívu, vinyl je správnou voľbou. Hoci sa vyrába chemicky, možná recyklácia znižuje dopad na životné prostredie.

K podlahám z vinylu môžete doladiť aj vhodný kusový koberec, ktorý sa bude skvelo vynímať vo vašej obývačke. Môžete siahnuť po kobercoch v žiarivých alebo v jemnejších farbách. Všetko podľa vášho vkusu. Ak si obývačky často vodíte návštevy, alebo máte malé deti, jednoduchší na údržbu bude kusový koberec do obývačky s kratším vlasom. Dlhší vlas je síce príjemnejší na dotyk, na druhej strane však z neho aj škvrny schádzajú ťažšie.