Ako vplývajú vitamíny na náš zdravý životný štýl

Každý chce byť v dobrej fyzickej kondícii a zdravý. Zdravotný životný štýl je podmienkou dlhovekosti a šťastného spokojného života. Zahŕňa veľmi veľa oblastí. Okrem známych zásad a rád od lekárov, akými sú dostatočný spánok, pohyb a odbúranie stresu. Sú aj iné, na ktoré by sme nemali zabúdať. Medzi najvýznamnejšie patrí tiež nefajčiť a vyhýbať sa nadmernej konzumácii alkoholu.

Strava je jedným z najdôležitejších faktorov, ktorým môžeme podporiť naše zdravie. Nesprávnou stravou ho vieme poškodiť a aj úplne zlikvidovať. Všetko, čo do seba prijmete sa vám vráti ako bumerang. Preto si treba dávať na to obzvlášť pozor. Okrem zásad zdravého stravovania t.j. vyhýbaniu sa mastných vyprážaných jedál, kalorickým tukom a cukrom, … By sme mali zaradiť do svojho jedálnička aj veľmi veľa čerstvej zeleniny a ovocia. Tieto potraviny sú významným zdrojom živín a pozitívne vplývajú na naše zdravie. Najvýživnejšie a najzdravšie potraviny sú chia semienka, jahody, jablká, orechy, čučoriedky, mak, ale aj mnoho iných. Treba si dopriať ovocie a zeleninu skôr z vlastnej záhradky, ako chemicky ošetrovanú z obchodov.

Vitamíny

Jedným z najlepších a najdostupnejších pomôcok, ako si udržať dobré a pevné zdravie. Spoľahnúť sa na vitamíny, ktoré dodávajú nášmu telu potrebné minerály. Látky, ktoré naše telo nevyhnutne potrebuje v boji so zákernými chorobami. Z vitamínov je najlepšie konzumovať vitamíny D, K, a C. Vitamín C sa odporúča konzumovať v dávke až 1000 mg denne pre dospelého jedinca. Svoju imunitu a zdravý životný štýl môžete správne naštartovať aj konzumáciou zdravých tzv. prírodných antibiotík. Najlepšie prírodné antibiotiká sú cesnak, cibuľa, škorica, kurkuma, zázvorový koreň, klinčeky, echinacea, rakytník a hliva ustricová. V žiadnej domácnosti nesmie chýbať škorica, citróny, pomaranče a med.

 

 

Ďalšou skupinou prírodných doplnkov na prírodnej báze, ktoré nás udržujú fit sú imunoglukány a kolostrum. Keď si každé ráno pred odchodom do práce spravíte z čerstvého ovocia a zeleniny výdatné smoothie, určite sa budete časom cítiť lepšie. Na raňajky by ste mohli vyskúšať koktail, ktorý vás zaručene naštartuje do nového dňa. Pozostáva z medu, citrónu, škorice a kurkumy. Do tohto pridáte kúsok čierneho korenia a kokosový bio olej a vymiešate v miske. Potom zalejete studenšou vodou a skozumujete. Táto kombinácia je vhodná nielen pri chorobách, ale aj pri podpore imunity.

V zásade platí vyhľadávať všetky pozitíva, ktoré priamo vplývajú na náš organizmus. Vyhýbať sa širokým oblúkom tomu, čo organizmu škodí. Dodržiavaním zásad zdravého životného štýlu nebudete mať iba dobrý pocit, ale tiež spravíte veľa pre svoje zdravie. Stále je čas na zmenu. Môžete začať so zdravým životným štýlom napríklad už dnes, prečítaním si tohto článku.