Vrásky pod očami: Ako sa ich zbaviť

Vrásky pod očami: Ako sa ich zbaviť

Objavujú sa na vašej pleti prvé známky starnutia? Hoci boj s časom vyhrať nemôžete, vďaka kvalitnej kozmetike a správnej starostlivosti si môže vaša pleť zachovať svieži a mladistvý vzhľad.

Zdravá životospráva

Zdravý životný štýl je dnes skloňovaný takmer pri každej príležitosti. Okrem toho, že by ste si do jedálnička mali zaradiť zdravú stravu, doprajte si tiež dostatok spánku. Vrásky v očnom okolí môže spôsobiť aj skutočnosť, že nenosíte slnečné okuliare alebo priveľa stresujete. Aj preto sa snažte nastoliť vo svojom živote rovnováhu – v tom duševnom aj fyzickom. Na záver skoncujte s alkoholom a cigaretami, ktoré sa tiež podieľajú na starnutí pleti.

Hydratujte svoju pleť

Nezabúdajte na pravidelný pitný režim. Ten je z hľadiska hydratácie pleti na prvom mieste. Samozrejme, o pleť sa musíte starať aj zvonka a to tak, že ju pravidelne ošetríte vhodnou a kvalitnou kozmetikou. Medzi kúsky, ktoré by vo vašej kozmetickej taštičke nemali chýbať, patrí hydratačný denný krém, nočný krém a krém na očné okolie. Pleť ozdravujte aj vhodnou hydratačnou maskou proti starnutiu. Želaný efekt vám prinesie rada omg masiek, ktoré obsahujú rôzne živiny prospešné pre pleť. Už si stačí iba vybrať.

Opaľujte sa s mierou

V letnom období noste slnečné okuliare. Ak sa opaľujete, vyhýbajte sa prilišnému slneniu. Natierajte sa opaľovacím krémom, ktorý ochráni vašu pokožku a nevynechajte ani tvár.

Masírujte si očné okolie

Masážou prekrvíte svály, pokožku a podporíte jej regeneráciu. Masáž si doprajte pravidelne, ideálne ráno pred tým, ako sa nalíčite.

Aplikujte si na tvár vyživujúce sérum

Okrem krému je skvelou voľbou aj vyživujúce sérum. Priaznivé účinky na pokožku má vitamín C, ktorý podporuje produkciu kolagénu a dodáva pokážke zdravý vzhľad.

Nezabúdajte na odličovanie pleti

Odličovanie pleti a jej čistenie patria k dôležitým denným úkonom. Ideálne je vytvoriť si návyk a vždy večer pred spaním oči aj pleť odlíčiť a vyčistiť čistiacim gélom alebo vodou.