Všetko sa začína v tvojej hlave! Veríš!?

všetko

Vracala som sa z knižnice. Niesla som vzácny kúsok. Knihu. Cory Everson – Buď fit! Zmenila môj pohľad na život. Už vtedy. Doma som si ju položila na posteľ. Opatrne ju otváram a čítam.

Všetko

“Všetko sa začína v tvojej hlave!” Je napísane medzi prvými riadkami. Uvedomila som si sa aké je to silné. A toto presvedčenie u mňa upevnil a doslova zabetónoval pre mňa veľmi dôležitý famózny rečník Peter Sasín.

Tá kniha je o športe a ja som ju čítala pred cca 20 rokmi. Myslím si, že už vtedy bola hodne nadšasová. Dnes má Cory Everson už 62r a vyzerá stále úžasne. Ja verím, že rovnako úžasne sa aj cíti.

cory everson

Tá kniha je o kulturistike a športe všeobecne. Ja si aj tak myslím, že sú tam aj také tie povestné životné pravdy. Veď sa nad tým zamysli. Keď poviem: “Všetko sa začína v tvojej hlave.” Si smädný? Najskôr predsa na to myslíš. A už myslíš aj čoho by si sa napil. Volíš medzi rôznymi variantami, ktoré by prišli do úvahy. Takže moje presvedčenie je: “Áno! Všetko sa začína v mojej hlave!”

Jedna pani povedala

Dnes som strela jednu pani. Tvrdila že má 60r. Mimochodom vyzerala na pekných 50. A začala do mňa “valiť” jej presvedčenia typu: keď ja budem mať toľko čo ona tiež budem mať takú chorobu – moja odpoveď: “NIE! Nebudem. Som zdravá a budem ešte zdravšia.” Trochu bola v šoku. A aj tak pokračovala: No, ale to vekom, bla bla bla. No hrozné. Nedalo sa to počúvať. A nemala som kam odísť :´-(

Bola som z toho trochu v šoku. A tak zo mňa pri rozhovore s kamarátkou, ktorá ma mimochodom okolo 50r, vyletela podivná otázka: “Ako sa cítiš vo svojom tele pri aktuálnom veku?” Reakcia ma neskutočne dostala a príjemne prekvapila: Veľa smiechu. Ešte viac smiechu. A ešte viac smiechu. “Skvele! Prečo sa pýtaš?”

Opýtala som sa pani bez mena, že ako sa chce cítiť. A ona na mňa valila tie krásne oči a nič nepovedala. Počula som to práve od Peťa: “Ako o sebe rozprávaš iným, takého človeka so seba vytváraš.” A ja tomuto verím. Preto sa mám rada a rozprávam o sebe nie pekne. Ja o sebe rozprávam krásne 🙂
Mala som pocit pri jej nádychu, že chce na mňa posunúť ešte jej nejaké tie “životné múdra”, ktoré nechcem počúvať, tak som jej rýchlo popriala nádherný deň a utekala preč. Lebo už som mohla. Konečne!

Ako o sebe hovoríš ty? Sám so sebou? Medzi priateľmi? Na verejnosti?

Keď máš odvahu napíš mi do komentára.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.