Prečo by vaše dieťa malo športovať?

football-deti

Dostať deti z pohovky na športové ihrisko je výzvou pre každú matku. Šport je ale prospešný nielen kvôli benefitom na zdravie. Prináša totiž širokú škálu ďalších výhod. O aké výhody ide?

Zlepší sa fyzické zdravie dieťaťa

Šport vylepšuje zdravie každému, kto sa mu venuje. Navyše podľa údajov sa obezita detí častejšie vyskytuje približne v 10. až 11. roku života. Deti by ste teda mali k športu viesť už od útleho detstva. Skúste deti motivovať a presvedčte ich o tom, že šport je skvelou činnosťou.

Šport sa stane súčasťou života vašej ratolesti

Čím staršie dieťa začína so športom, tým je menej pravdepodobné, že ho bude považovať za súčasť svojho života. Čo je ďalší dôvod, prečo so športom začať už v útlom veku. Dieťa si naň zvykne a bude sa mu venovať aj počas dospievania.

Ako rodič by ste svojej ratolesti mali ísť príkladom, Vezmite svoje dieťa na túru, bicyklujte sa spolu, choďte si zaplávať. Jednoducho, ukážte mu, že šport môže byť zábava a spôsob, ako tráviť voľný čas kvalitne.

Vyvinie si sociálne schopnosti

Rozvíjanie sociálnych zručností je ďalšou výzvou rodičovstva. Ak chcete, aby dieťa v dospelosti ľahko nadväzovalo sociálne väzby, musí s tým začať už v mladom veku.

Jedným z najlepších spôsobov rozvoja dieťaťa je zapojiť ho do športových aktivít. Nové nápady, počúvanie iných, riešenie problémov, konflikty – s tým všetkým a ešte čímsi navyše sa vaša ratolesť stretne pri tímových hrách. Tím ho naučí, ako komunikovať, zvládať spory aj ťahať za jeden povraz. A to sa vášmu dieťaťu neskôr zaručene zíde.

Spolu so svojou ratolesťou môžete športový životný štýl objať aj vy. Všetko, čo budete potrebovať je športové oblečenie, v ktorom sa môžete venovať rôznym pohybovým aktivitám. Na začiatok vám postačia legíny na cvičenie a tenisky na behanie, vďaka ktorým sa pri nových aktivitách budete cítiť pohodlne.