Vyberte si vkusné a praktické garážové dvere

garazova brana

Garáž slúži najmä na parkovanie auta, mnohí ju však používajú aj ako dielňu alebo sklad. Pri zariaďovaní garáže by ste mali myslieť na praktickú stránku. Z vonku by garáž mala ladiť so zvyškom vášho domu. Garáži bez pochýb dominujú predovšetkým správne garážové dvere, ktoré môžeme považovať za najvýraznejší estetický prvok.

Bezpečnosť

Na prvom mieste by mala byť bezpečnosť. Tú vám zaistí kvalitná garážová brána. Tá ochráni garáž pred počasím, zimou, horúčavami aj zlodejmi.

Tip pre majstrov

Ak je vaša garáž zároveň aj dielňa, nemali by ste zabúdať na dobré osvetlenie alebo okno. To zabudujte do steny pokojne aj vyššie pri strope, aby ste garáž ochránili proti vlámaniu. V garáži by určite nemali chýbať police, na ktoré môžete odkladať nepotrebné veci alebo náradie.

Garážové dvere po estetickej stránke

Zásadný a neprehliadnuteľný prvok exteriéru domu tvoria garážové dvere. Výrobcovia si uvedomujú, že len bezpečná a funkčná konštrukcia dnes už nestačí, zákazníkov zaujíma aj estetická stránka. Garážové dvere majú moc zvýrazniť čaro domu alebo ho skaziť. Vyberajte ich preto obzvlášť starostlivo. Ujasnite si, aký by garážové dvere mali mať dizajn, povrch a farbu.

Vyberať si môžete z neuveriteľne pestrej palety odtieňov. Ak si nebudete istý, na aký odtieň staviť, riaďte sa tým, že osvedčenou klasikou rozhodne nič nepokazíte – dekory rôznych druhov dreva sú nesmrteľné, rovnako ako neutrálne farby.

Aké garážové brány máte na výber?

Garážové brány si môžete vybrať dvojkrídlové, sekčné, posuvné alebo tiež rolovacie. Vždy myslite na to, koľko priestoru inštaláciou brány ušetríte, ako chcete, aby sa brána otvárala a či máte viac miesta v garáži alebo pred ňou.

S automatickou bránou k pohodliu

Garážové brány na diaľkové ovládanie jednoznačne vyhrávajú súťaž voči svojim predchodcom, bránam, ktoré je nutné otvárať manuálne. Brána na diaľkové ovládanie je pohodlná najmä, ak do garáže zachádzate napríklad priamo z cesty.