Zelené potraviny, ich vplyv na náš organizmus a ďalšie vitamíny

zelené potraviny

Zelené potraviny všetobecne prispievajú k uzdravovaniu nášho organizmu. Sú to prírodný pomocníci.

Zelený jačmeň

Zelený mladý jačmeň je vynikajúci zdroj prírodných látok pozitívne ovplyvňujúcich činnosti v našom tele. Ponuky obsahuje sušenú šťavu, ktorá si uchováva spomínané prírodné látky v ich najčistejšej podobe. Minerálne látky a vitamíny sa tak dostávajú do tela buď prostredníctvom prášku alebo tabliet – čo sú dve základné formy, v ktorých sa zelený jačmeň v našej ponuke nachádza.

Ak sa rozhodnete pre zelený mladý jačmeň, určite Vás oslovia na trhu predovšetkým lacnejšie varianty týchto produktov. Bohužiaľ, odzrkadľuje sa to aj na ich kvalite, čo dokážete na základe ich hodnoty a zloženia odhadnúť. Zelený jačmeň z eshopu Zelený život je vytlačená šťava z lístkov mladého zeleného jačmeňa, ktorá je následne šetrne vysušená. Ak si ho zakúpite u nás v prášku, potom vedzte, že jedna lyžička zodpovedá približne 50-60 gramom čerstvo vytlačenej šťavy. Takto vysoký koncentrát je veľmi dobre a ľahko rozpustný vo vode.

Na to, aby zanechal zelený jačmeň vo Vás potrebný efekt je nutné, aby bola dodržaná jeho vysoká kvalita a zachovaná výnimočná koncentrácia substancií v ňom. Obidve podmienky súčasne je možné splniť len v prípade sušenej šťavy z mladých lístkov jačmeňa. V prípade produktov vyrobených zo sušenej zomletej rastliny alebo z výluhu (extraktu) jačmeňa sa to nepodarí.

Sušenú šťavu zeleného jačmeňa dostávame vylisovaním šťavy z mladých listov, pričom následne nastane jej veľmi šetrné sušenie, aby sa nepoškodili v nej obsiahnuté látky. Zachováva sa tak najvyššia miera koncentrácie spomínaných látok. Na rozdiel od iných produktov, kedy sa jačmenné listy vylúhujú alebo sa len sušia a strácajú tieto látky, je zelený jačmeň z nášho eshopu skutočne výnimočný.

Chlorella

Jednobunkový organizmus chlorella je ľudstvu známy už niekoľko miliónov rokov. Táto sladkovodná rastlina je zdrojom mnohých živín, ktoré naše telo potrebuje a ktorých sa mu pri nevyváženej alebo jednotvárnej strave nedostáva v optimálnom množstve. V chlorelle nachádzame v prírodnej forme bielkoviny, minerálne látky, vitamíny a ďalšie prospešné substancie .

Na to, aby sa chlorella mohla dokonale stráviť v ľudskom tele je nutné, aby bola dodržaná aj istá „predpríprava“, ktorá
súvisí s jej pestovaním. Iba to zabezpečí, aby sme z nej dostali všetky živiny.

Chlorella zo Zeleného života je pestovaná najmodernejšou technológiou, a to heterotrofným spôsobom, v uzavretých a čistých nádržiach. Takáto chlorella si udržuje svoju kvalitu a konštantnú koncentráciu živín na vysokej úrovni. Nemusíte hľadať ďalšie chlorelly pestované týmto spôsobom – Zelený život je jediný eshop, ktorý ju predáva.

Zo spôsobu pestovania automaticky vyplýva, že takáto chlorella bude mať najvyššiu kvalitu zo všetkých, ktoré sú na trhu. Nenachádzajú sa v nej žiadne cudzie látky, nečistoty, pričom však obsah výživných látok zostáva pomerne konštantný a v čo najvyššej možnej koncentrácii. Je to kvôli spomínanému kontrolovanému pestovaniu, ktoré nezávisí od vonkajších podmienok.  Stráviteľnosť tejto chlorelly sa odhaduje na 80%. Za to „môžu“ bunkové steny, ktoré sa ničia už pri príprave chlorelly šetrným sušením. Na chuť pôsobí chlorella príjemne, nemá žiadnu špecifickú pachuť, ktorá by Vás odradila ako u ostatných produktoch. Je veľmi jemná a rýchlo si na jej príjem zvyknete. Chlorella zo Zeleného života rozhodne stojí za vyskúšanie.

Kolostrum

Mledzivo, respektíve kolostrum je akési „prvé“ mlieko tvoriace sa tesne pred pôrodom a pár dní po samotnom pôrode, a to u všetkých cicavcov. Na pohľad je to žltkastá tekutina, ktorá má aj zvýšenú hustotu a často sa lepí. Kolostrum v ponuke z eshopu Zelený život je kravské kolostrum, ktoré je spracované do sušenej formy a to veľmi šetrným spôsobom, ktorý zachováva vysokú koncentráciu potrebných látok nachádzajúcich sa v ňom.

V kolostre nájdete bielkoviny, sacharidy, tuky, minerálne látky, vitamíny, oligosacharidy, rastové faktory, antimikrobiálne látky, imunoglobulíny a mnoho ďalšieho. Všetky tieto látky a ich koncentrácia v kolostre je ovplyvnená predovšetkým samotným zdrojom kolostra – vitalitou a starostlivosťou o zviera, z ktorého sa získava.

Keďže sa na trhu nachádza množstvo kolostra často s nie dostatočným obsahom imunoglobulínov, látok, ktoré sú zodpovedné za jeho účinky je nutné povedať, že Zelený život Vám ponúka len 100%-né bovinné kolostrum s vysokým obsahom imunoglobulínu G, bez ďalších pridaných látok. Na to, aby sa všetky dôležité živiny v ňom uchovali, sa používa veľmi šetrný spôsob jeho spracovania. Nenarúša sa tak jeho zloženie a do tela sa dostávajú živiny v organickej a prírodnej forme. Samotný zdroj kolostra – kravy, sú chované pod prísnou kontrolou a v podmienkach, ktoré sú absolútne vyhovujúce a spĺňajúce celý rad požiadaviek.

Pôvod týchto zvierat je overený, tak ako je pod dohľadom aj ich chov. Neexistuje možnosť prenosu akýchkoľvek ochorení. Prijaté kolostrum zakúpené na eshope Zelený život je tak najbezpečnejšia alternatíva zo všetkých ostatných, ktoré môžu obsahovať cudzie látky či pôvod kolostra nie je celkom známy, nehovoriac aj o vysokej koncentrácii imunoglobulínov v ňom. Kolostrum je prospešné pre naše zdravie, ak je kvalitné, potom sa účinky prejavujú oveľa rýchlejšie.

Koenzým Q10

V tukoch rozpustný koenzým Q10 je látka podobná vitamínu, ktorá je nevyhnutnou súčasťou tvorby energie v ľudskom tele. Keďže má aj antioxidačné účinky, je tiež vhodný aj na zhášanie voľných radikálov, ktoré môžu poškodzovať samotné bunky.

Ako sme už uviedli, bez koenzýmu Q10 by sa nedala „vyrábať“ energia v našom tele. Spaľovanie živín a ich premena na energiu je proces odohrávajúci sa v mitochondriách za účasti koenzýmu Q10, ktorý prenáša elektróny a kolobeh sa neustále opakuje. Keďže bunka na svoju aktivitu energiu nevyhnutne potrebuje, preto je nevyhnutné jej ju aj v potrebných množstvách vytvárať.  Tým, že koenzým Q10 sa priamo zúčastňuje energetického metabolizmu dokáže ovplyvniť všetky bunky v našom tele, čím sa len potvrdzuje jeho nenahraditeľnosť a dôležitosť v ľudskom organizme. Koenzým Q10 sa nachádza najmä tam, kde sa spotrebuje najväčšie množstvo energie. Sú to orgány ako pečeň či srdce.

Nami predávaný koenzým Q10 je považovaný za výživový doplnok, ktorý je doplnený ešte aj o vitamín E. Tento vitamín prispieva k ochrane pred oxidatívnym stresom.

Koenzým Q10 je nenahraditeľnou látkou v našom organizme, pričom jej účinok napomáha predovšetkým k „výrobe“ energie, ktorej potrebujete na ideálne fungovanie všetkých procesov v našom organizme dostatok. Koenzým Q10 z obchodu Zelený život má skvelé zloženie, samotná látka koenzým Q10 sa nachádza v mäkkých želatínových kapsulách
v rozpustenej forme doplnený o známy antioxidant vitamín E. Je to produkt, ktorý mnohým pomáha zvýšiť svoju vitalitu a energiu.

Vitamín C 1000mg s predĺženým účinkom

Kyselina askorbová alebo vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa však musí prijímať potravou a ľudské telo si ho nedokáže vyrobiť samo.

Všeobecne môžeme povedať, že vo vyšších koncentráciách sa nachádza v ovocí a zelenine, predovšetkým v citrusových plodoch a jahodách, čiernych ríbezliach, paprike, brokolici, petržlenovej vňati, zemiakoch či šípkach.

Práve šípky sú špecifické, pretože sú skutočne „domovom“ vysokého množstva vitamínu C a okrem neho v nich nájdete aj karotenoidy či flavonoidy.

Vitamín C je prospešný vo vzťahu k imunitnému systému, napomáha tiež k zníženiu miery únavy, prispieva k normálnemu
energetickému metabolizmu či činnosti nervovej sústavy. Jeho účinky sú rôznorodé, môžeme však len povedať, že na organizmus sú skutočne pozitívne.

Vitamín C sa zvykne z ľudského tela veľmi rýchlo vylučovať a to kvôli jeho dobrej rozpustnosti vo vode. Ak by sme si však chceli vitamín C v tele dlhšie „uchovať“, je potrebné prijímať ho v takej forme, napr. v tabletkách, z ktorých sa uvoľňuje postupne, nie naraz. Tak môžeme docieliť, že vitamín C sa drží v organizme dlhšie a jeho účinok nebude jednorazový, ale postupný, keďže aj postupne sa uvoľňuje z tablety. Takýto vitamín C sa nachádza aj v ponuke Zeleného života, kde si
ho môžete zakúpiť vo veľkostne rôznych baleniach. Tablety spájajú v sebe kyselinu askorbovú a tiež aj jej zdroj – šípky, ktoré sme si vyššie spomenuli.

Vitamín C by nemal chýbať ani Vám, avšak jeho správny výber dokáže ovplyvniť fungovanie aj Vášho organizmu a procesov v ňom.