3 Najlepšie jedlá pred tréningom

Čo je najlepšie jesť pred tréningom a prečo? Jedlá musia byť ľahké a jednoduché na prípravu. Slúžia na potlačenie hladu a poskytnutie dostatočného množstva bielkovín, komplexných sacharidov a zdravých tukov. Zistite o nich viac v nasledujúcom článku:

  • Ovsené vločky s arašidovým maslom

Vynikajúcim riešením jedál pred tréningom je, keď sa dajú pripraviť veľmi jednoducho a pohodlne. Napríklad len spojiť ingrediencie a zamiešať. Príkladom na to je práve toto jednoduché jedlo. Skombinujte v miske polovicu šálky ovsených vločiek s 2 polievkovými lyžicami prírodného arašidového masla. Je dôležité aby bolo prírodné, pretože ostatné sú bez efektu zdravej stravy a sú presným opakom.

Kalórie: 360, Bielkoviny: 12g, Sacharidy: 33g, Tuky: 19g

  • Grécky jogurt s ovocím a orechmi

Rovnako jednoduché jedlo so všetkým, čo pred tréningom potrebujete. Je to len 1 šálka Gréckeho jogurtu doplnená o pár kúskov drobného ovocia (maliny, čučoriedky, brusnice, atď.) a približne 30g orechov. Z jogurtu dostanete bielkoviny, ovocie vám ponúka sacharidy s antioxidantami a orechy obsahujú zdravé tuky, ktoré vaše telo veľmi potrebuje pre správne pracovanie.

Kalórie: 310, Bielkoviny: 27g, Sacharidy: 20g, Tuky: 13g

  • Ovsené vločky a srvátkový mix

Polovicu šálky ovsených vločiek zalejte vodou a pridajte odmerku srvátkového proteínu. Toto je vynikajúci spôsob, ako dostať do tela všetko čo potrebuje. Jediné, čo potrebujete navyše je mikrovlnná rúra. To však nemení nič na tom, že je to jedno z najjednoduchšie pripravovaných jedál pred tréningom.

Kalórie: 250, Bielkoviny: 25g, Sacharidy: 32g, Tuky: 4g

  • Grécky jogurt, mlieko a ovsené vločky s ovocím

Najlepšie je si tento pokrm pripraviť noc dopredu. Jedna šálka gréckeho jogurtu bude stačiť. Do nej pridajte štvrtinu šálky mlieka a štvrtinu šálky ovsených vločiek. Potom pridajte ovocie. Zmes zamiešajte a nechajte ju cez noc v chladničke. Toto je vynikajúci spôsob stravovania pred tréningom.

Kalórie: 330, Bielkoviny: 26g, Sacharidy: 32g, Tuky: 2g