3 tipy ako naštartovať svoj deň pomocou stravy

Sami to určite dobre poznáte. Sú dni, keď je vaše telo slabé bez energie a pre vás je návšteva fitka či iné fyzické aktivity často herkulesovskou úlohou.

Na trhu je množstvo doplnkov výživy, ktoré Vám pomôžu nabudiť sa. Vedeli ste však, že možnosťou ako svoje telo naštartovať k výkonu sú aj chutné zdravé a cenovo dostupné potraviny? V tomto článku vám ponúkame pár užitočných možností a tipov ich prípravy.

Ovsené vločky

Táto potravina je často alfou a omegou ľudí ktorí sa rozhodli pre zdravú stravu a aktívny životný štýl. Ovsené vločky majú vysoký obsah bielkovín, základnej stavebnej látky na budovanie svalovej hmoty. Vitamíny B1, B6 ktoré priaznivo vplývajú pri psychickej aj fyzickej záťaži. Tak isto sú bohate na železo a vápnik a pre naše srdce a mozog tak potrebnými nenasýtené mastnými kyseliny.

Jednou s možností ako si ich ráno pripraviť je ovsená kaša – V miske ich zalejete vodou, či mliekom. Ochutíte vašim obľúbeným ovocím, medom či sirupom z agáve. Takisto môžete pridať Váš obľúbený proteín.
Ovsené vločky majú nízky glykemický index a energiu v nich obsiahnutú uvoľňujú do tela postupne čo zabezpečuje že telo má prístup živín po dlhšiu dobu.

Smoothie – účinné trio

Ak patríte medzi ľudí, ktorý ráno okrem nápoja nemajú chuť na žiadne jedlo, vyskúšajte smoothie. Kedy svojmu telu doprajete účinný reštart v podobe chutnej a pritom výživnej šťavy.
Receptov na ich prípravu je mnoho. No jednou z ľahkých rýchlych variant je kombinácia Grep, jablko, banán.

Grep – Jeho konzumáciou na lačno podporíte vylučovanie žalúdočných štia, čo úspešne
naštartuje trávenie.
Jablko – Majú vysoký obsah vlákniny, ovocného cukru , ktorý sa postupne uvoľňuje a poskytuje telu energiu. Jablčná kyselina upravuje hladinu cukru v krvi a pomáha naštartovať žlčník
Banán – Jeden z najväčších prírodných zdrojov magnézia, ktorý chráni telo pri veľkej fyzickej a psychickej záťaži. Regeneruje svaly a chráni srdce a nervovú sústavu.

Spôsob a pomer pre aký sa v nápoji rozhodnete je na vás avšak ak ráno vypijete tento nápoj verte, že telu doprajete potrebné živiny.

babickinazahrada

Zdravie v hrsti

Tento tip je určený ľudom, ktorý nemajú ráno čas ani chuť pripravovať jedlo, či odšťavovať ovocie. Kúpte si vaše obľúbené orechy a semená mandlí, ktoré si zmiešate so sušenými hrozienkami. Týmto mixom získate chutné a výživné raňajky, ktoré poskytnú zásobu energie a výživných látok aj tým najzaneprázdnenejším ľuďom.

Orechy a mandle obsahujú veľké množstvo bielkovín, železa, vápnika a nenasýtených mastných kyselín.
Sušené hrozienka obsahujú hroznový cukor, ktorý je jeden z najlepších ovocných cukrov, ktorý dodá telu potrebnú energiu, príjemne ochutí a vy si túto sladkú dobrotu môžete dopriať bez výčitiek

Veríme, že Vám naše tipy pomôžu vybrať si a vykročiť do aktívneho dňa správnou nohou.