Android verzus iOS

telefóny

Android a iOS spolu súperia už roky. Ide o nekonečný príbeh. Mnohí oba systémy porovnávajú a vymenúvajú ich výhody a nevýhody. Pravdou ostáva, že Android aj iOS vydržali až doteraz, zatiaľ čo s inými operačnými systémami sme sa v priebehu rokov rozlúčili.

Bezpečnosť

Telefóny od Apple sa jednoznačne môžu pýšiť zvýšenou bezpečnosťou. Apple totiž vytvorilplatformu, ktorá sa za krátky čas dokázala vyšplhať na vrchol. Operačný systém priebežne aktualizuje, stráži ho, každý program musí prejsť bezpečnostnými previerkami. Platforma je síce o niečo uzatvorenejšia ako tá Androidova, ale chráni vaše súkromie a poskytuje vám väčšiu bezpečnosť.

Dizajn

Dizajnovo sa zmenili ako telefóny od Apple, tak aj tie s Androidom. Mnohí uprednostňujú Android a to hlavne kvôli širokej škále dizajnov, ktoré výrobcovia ponúkajú v rôznych cenových hladinách. iOS mobilné telefóny majú elegantný a štýlový vzhľad, ktorý vďaka svojej nadčasovosti padne do oka každému.

Používateľské prostredie

Android sa vyznačuje jednoduchosťou, dominujú mu priamky, hrany a sýte farby. Apple je o niečo jemnejší, elegantnejší a v istom slova zmysle aj výstrednejší. Má oblejšie hrany a zložitejšiu grafiku. Oba systémy sú však len otázkou vkusu.

Rýchlosť

Používatelia iPhonov si chvália rýchlosť a plynulosť telefónov. A majú pravdu. Pokiaľ si však zakúpite Android v rovnakej cene ako iPhone, a vylúčite lacné modely, jeho chod sa od iPhonov nebude veľmi líšiť.

Výdrž batérie

Apple zvláda o niečo lepšie manažment aplikácií a v novších modeloch vám batéria vydrží dlhšie. Aplikácie sa totiž neaktualizujú, keď máte telefón zablokovaný a odložený v kabelke či vrecku. Práve preto sa nespotrebúva ani batéria.

Pokiaľ máte so smartfónom problém, zájdite do servisu iPhonov. V opravovni iDoctor vám ponúknu servis pre iPhone 4, ktorý si už výslním prešiel, a rovnako aj pre najnovšie modely – servis pre iPhone X a ďalšie.