Bolí ťa chrbát? Treba posilniť brušné svaly!

Brucho. Každý ho máme. Niekto silnejšie a krajšie. Niekto na ňom práve začal pracovať. Brucho je stred tela, odkiaľ sa odvíja veľmi veľa. Je to dobrá základňa pre veľa rôznych športov. Aj pre golf napríklad.

Možno rád jazdíš na bicykli alebo robíš čokoľvek iné. Aj dvíhanie železa v posilňovni. Občas sa môže stať, že by mohlo tvoje športovanie narušiť bolesť chrbta. Vraj až 80% ľudí minimálne raz za život trpí bolesťami dolnej polovice chrbtice. Ty k ním patriť nemusíš.

Všetko to začína od stredu nášho tela. Pokiaľ máme slabý stred tela. Mám na mysli brucho. Odvíja sa odtiaľ takmer všetko. To krásne rovné držanie tela pri chôdzi. Dvíhanie čohokoľvek zo sebe a prípadne vyloženie niekam nad hlavu. Všetko to súvisí s bruchom.

Niekedy stačí malá zmena a tvoj život naberie oveľa väčšiu kvalitu. Pár cvikov denne alebo každý druhý deň. Len pár cvikov a postupne si vypracuješ silnejšie svaly na bruchu, ktoré ťa budú vedieť podržať.

Získaš tak krásne držanie tela. Silnejšie brucho = prípadné menšie bolesti chrbta. Štíhlejší pás. A kto vie čo ešte. Poď to aspoň otestovať na pár dní. Uvidíš, že budeš cítiť lepšie.

Na obrázkoch je len pár tipov ako môžeš posilniť svoje brucho. Možno si začiatočník a preto ponúkam tip na trénenig.

Cviky opakovat 3 série po min 12-15opakovaní.


Sleduj nás aj na FB fanpage a žiadny článok ti neunikne.