Čo sa stane, keď bude vypnutý mobil

Je jasné, že som neobjavila nič svetobordné. Život sa skladá z krásnych maličkostí. Vypnutý mobil. Dokážeme to ešte? Veci majú slúžiť nám a nie mi veciam. Vypnúť telefón a nemať zlý pocit? Prečo som by som mala mať zlý pocit. Ach, čo ak mi niekto bude chcieť volať a nedovolá sa. Ach a, čo, keď hneď neolajkujem tu chutnú mačičku, čo dali kamoši na instagram.

No a, čo!

Mala som celý deň kľud a zrazu príliš veľa času. Konečne som bez naháňania porobila všetko, čo som chcela. A hlavne bez toho aby som stále odbiehala pozerať, keď vydal zvuk alebo blikol display. Mobil spal oveľa dlhšie, ako ja. 

Vypnutý mobil

Si myslíte, že ma aspoň vystískal, keď som ho zapla? Ani si nevšimol, že bol vypnutý. Ani sa na mňa neusmial. Nežmurkol. Neprivítal ma späť. Bolo mu to úplne jedno. Prežil to bezo mňa a vôbec sa nesťažoval. Apropo tiež som to v zdravý prežila a ten pocit je na nezplatenie. 

Častejšie vypnutý mobil, viac odvedenej práce za kratší čas. Nebuďme otrokmi IT hračiek. Buďme ich používateľmi, keď sa to hodí nám. Osobne mám takmer všetky zvuky a notifikácie povypínané. Úprimne! Išlo mi to už na nervy, ako to cinkalo, pípalo, žblkalo a neviem, čo ešte. Neskutočne to odpútava pozornosť od života samého. 

Chcete sa so mnou rozprávať? Pozvite ma na čaj alebo kávu a môžeme sa rozprávať a nie vypisovať hlúposti s rôznorodými gifmi a smajlíkmi. Už mám toho vážne dosť! 🙂 Poďme opäť žiť, ako krásne ľudské bytosti. 

Teším sa na vás 🙂