Echinacea na zvyšovanie imunity

Echinacea

Možno si to ani neuvedomujeme, na zemi nie sme len my ľudia. Sú žiaľ medzi nami aj vírusi. Niektoré sa prenášajú dotykom, niektoré vzduchom.

Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným. Ja si myslím, že väčšina je o informáciách. Máme informácie, vieme ich použiť. A vieme ich použiť správne?

Čo sa týka zdravia, vždy! je lepšia prevencia ako už riesiť problém. Takže ak cítite, že by snáď na vás mohlo niečo “liezť” straste to zo seba čím skôr. 

Veľa vitamínu C, D, a ďalšie. A mne veľmi dobre funguje preventívne aj echinaceový sirup, čaj prípadne forma kapsuliek. Mám rada čaje. Tak si doprajem vždy nejaký dobrý a hlavne zdraviu prospešný a zdravie podporujúci.

Tento čaj mi pripomína tak trochu školské časy. Vtedy som veľmi ocenila takýchto dobrých pomocníkov z prírody. Aj som ich vyhľadávala – cielene. Veľa učenia zaťažovalo celý organizmus a ten potreboval poriadne posilniť. Nemyslím si, že dnes je to iné.

Každý deň sa niečo nové naučím. A či je to v zamestnaní, v podnikaní alebo na školení. Takýto tlak môže spôsobovať nechcené oslabenie imunity. Preto je dobré dbať na jej posilovanie v pravidelných dávkach.

 

Určite ste už počuli o rastlinke menom Echinacea pupurea. Vyskytuje sa vo viac ako 9 druhoch a žiaľ iba 3 z nich majú preukázané liečivé účinky. Pôvod má v severnej Amerike.

Účinné látky sú echinakozidy, éterické oleje, izobutylamidy, kyselina chlorogénna a jej deriváty, polyacetylény, alkaloidy, silica a inulín.

Podporí vašu imunitu. Je dobrá ako prevencia pri infekčných ochoreniach dýchacích ciest. S drobnými alebo väčšími prechladnutiami a infekciami horných dýchacích ciest si poradí dobre tiež.

Prípadné infekcie močových ciest, angína, afty, zápaly ďasien alebo rany a kožné vredy. Aj pri týchto neduhoch – ako vravievali naše staré mamy – vám bude nápomocná už spomínaná echinacea.

Či už sa rozhodnete siahnuť po tejto zdanlivo kúzelnej rastline vo forme sirupu, čaju alebo inom skupenstve. Myslite na to, že všetko sa začína vo vašej hlave. To ako sme nastavený v hlave odráža naše vzťahy, náš život, naše presvedčenia o zdraví, … Doplnky výživy fungujú lepšie, keď im veríte.

Zaujímavé produktové doplnky výživy môžete nájsť aj na Greenlike. Osobne sa mi veľmi páči názov tejto stránky. Lebo má v názve zelenééé. A pokiaľ vieme zelené väčšinou rovná sa zdraviu prospešné.