Zabudni na okuliare. IN sú kontaktné šošovky

sosovky

Slnko krásne svieti a opiera o mňa svoje lúče. Cítim príjemne hrejivý piesok medzi prstami na nohách. Už je to blízko. Počujem more ako sa rozbíja o skaly. Z blízkeho baru na pláži dolieha príjemná hudba. V diaľke vidno obrovskú loď plnú ľudí ako pomaličky schádzajú jeden po druhom do vody. Chcú si zaplávať na otvorenej časti mora. Začínam sa tešiť.

„Tak poď. Ukáž mi ako robíš tie šipky do vody.“ – volám na kamarátku.
„Ja nemôžem.“ – prichádza odpoveď o pár metrov odo mňa.
„Prečo?“ – s detským očakávaním v očiach dávam ďalšiu otázku.
„Vieš ja mám mesačné kontaktné šošovky a tie si nesmiem namočiť. Musela by som si ich vybrať. Zabudla som si objednať také jednodňové aby som mohla aj ja vystrájať vo vode.“ – odpovedala už nie príliš veselo.

Patríš medzi ľudí, ktorí majú radi voľný pohyb? Ja si myslím, že v tomto prípade tiež nosíš kontaktné šošovky lebo nechceš byť obmedzovaný okuliarmi. Kamarátka ma na tie šipky veľmi šikovne navigovala aspoň slovne.

Kontaktné šošovky

Spolu sme na dovolenke na tému šošovky viedli zaujímavý rozhovor. Viem o nej, že aktívne hráva bedminton. Dlho som nevedela, že nosí okuliare. Nikdy som ju s nimi nevidela. Práve preto, že nosieva kontaktné šošovky. Lenže zrejme pre väčšie pohodlie nosí práve tie mesačné. Tak ako mi to popisovala to je z môjho nestranného pohľadu hotová veda sa o ne starať. Okrem samotných šošoviek potrebuješ ešte roztok, ktorý povedzme si to na rovinu: Tiež niečo stojí.kontaktné šošovkyPo uplynutí dovolenky sa kamarátka rozhodla na takéto ďalšie akcie riešiť skôr jednodňové kontaktné šošovky. Táto forma jej príde jednoduchšia. Má to samozrejme aj veľa výhod. Nedalo mi to a tak som trochu študovala. Veľmi mi záleží na vlastnom zdraví a aj zdraví mojich priateľov a blízkych.

Jednodňové kontaktné šošovky sú veľmi praktické. Ráno ich nasadíš a večer vyhodíš. Vybavené! Je dobré myslieť aj na to, že je to najzdravší a najhygienickejší spôsob nosenia šošoviek. Oko je jeden z najcitlivejších orgánov v tele.

Aktívny pohyb a okuliare

Možno nepotrebuješ nosiť šošovky každý deň a práve preto sú vhodnejšie pre tvoje pohodlie a účel jednodňové. Pri športe, s partiou na festivale, pri hre s deťmi aj pri iných ďalších aktivitách. Všade tam, kde by ti mohli okuliare viac prekážať ako pomáhať.

Pri blúdení po internete som natrafila na Alcon Dailies All Day Comfort šošovky. Sú jednodňové ako si už postrehol, keď vieš aspoň trošku po anglicky. Si šikovný! Už spomínanou výhodou je, že nepotrebuješ roztoky. Nič sa ti nemôže pri výletoch v batohu vyliať a tvoje oči sú v bezpečí! S Alconom máš na každý deň sterilné šošovky pripravené ihneď k použitiu.

Ešte sa možno chystáš na dovolenku. Možno veľa a rád športuješ. A čo, keď miluješ ten komfort bez okuliarov? Nič neodkladaj. Kúp šošovky teraz! Uži si ďalšie skvelé akcie svojej voľnosti.


Pridaj sa na FB fanpage a žiadny článok ti neunikne.