Vďačnosť za to čo už mám alebo ako na to nezabúdať

vďačnosť

Moja vlastná skúsenosť ma donútila zamyslieť. Dokážeme byť vďačný za tie úžasné situácie, veci čo už máme? Stalo sa to len nedávno. Možno tak 14dní dozadu. Veľmi rada cvičím. Mala som pocit, že som nejak zastala. Vybrala som sa teda otestovať čo dokáže tá kúzelná analyzačná váha.

Vďačnosť

Postavila som sa na váhu a tá ukázala aj to čo som si myslela, že sa vidieť nedá. Úplne ma to preskenovalo. Fakt som pozerala. Prišla som s požiadavkou, že sa mi nedarí zhodiť dve kilá. Uvedomuješ si akú doslova nepodstatnú vec som riešila? Mnohí ľudia tam vonku riešia kľúčové veci v živote a ja som riešila toto?

Veď som nedokázala počuť v danom momente ani len to, že mi pani povedala: “Si na tom perfekte! Si absolútne zdravá bytosť!

Namiesto toho aby som bola mega vďačná za to čo mi vraví. Váha mi ukázala zdravé cievy, zdravé srdce, moje telo je v perfektom stave. Ja to tak aj cítim. Namiesto toho aby som sa z toho tešila som riešila blbosti. Prečo nemôžem schudnúť dve kilá z váhy. Už taká nevhodná otázka: “Prečo?”

Nedošlo mi to. Ani po desiatich minútach mi to nedošlo. Čo som to mala za zvláštny stav. Premýšľala som neskôr.

babickinazahrada

Dostala som facku

Po všetkom vysvetlení čo trvalo ako hodinu som kráčala nespokojná dole schodami. Moje telo už nereaguje na tréning, ktorý si dávam. Bolo by dobré ho zmeniť. Premýšľam nad novou stratégiou. Plánujem. Prichádzam k autu. Sadnem si do auta.

Sedím tam a premýšľam. V tom akoby som dostala facku. Aj keď som mala pocit akoby som dostala poriadne päsťou. Slza mi steká po líci. ´Ja nie som normálna!´ – táto veta sa mi v mysli doslova plazí. ´Sedíš v tomto úžasnom aute, ktoré si si vysnívala. Už ho máš. Je tvoje. Si zdravá!´ – fackovali ma tieto informácie.

Áno!” – vykríkla som. “Si zdravá bytosť! Si úžasná! Dosiahneš všetko čo chceš!” Utrela som si zvyšok slzy na tvári a naštartovala. Počas toho ako som si pustila hudbu a vychádzala na cestu som sa rozhodla. ´Hneď, keď prídem domov napíšem si za čo som v živote vďačná. Už som to dlho nerobila.´ Asi som na nejaký čas pozabudla aké úžasné je byť vďačná za to čo už mám. Hneď ako som prišla domov som tak aj spravila.

Za čo si vo svojom živote vďačný ty? Alebo skutočne zabúdame na to čo už v máme? Chceme stále viac? A nevážime si to čo už máme?

Neverím!

Ja si myslím, že si smieme a to veľmi rýchlo spomenúť a byť vďačný za všetko. Za všetko to čo už máme. Za všetkých tých úžasných ľudí, ktorých stretávame. Za všetky tie krásne životné situácie, ktoré zažívame.

Naozaj za všetko!


Pridaj sa na FB fanpage a žiadny článok ti neunikne.