Kvalitné strešné okná

Ako veľa malých dievčatiek aj ja som sa hrávala s bábika a snívala o domčeku, minimálne pre tie bábiky. Dnes už je zo mňa veľké dievčatko, no o domčeku snívam stále, avšak teraz je to o niečo iné. Môj sen sa pomaličky stáva skutočnosťou. S partnerom uvažujeme o stavbe rodinného domu a tak veľa kreslíme, plánujeme a vymýšľame. Keďže jednou z mojich obľúbených činností je písanie príbehov a článkov, nie je vôbec tak udivujúce, že moja tvorivá duša prahne po pracovni, kde by som si mohla pustiť svoju obľúbenú hudbu a písať kedykoľvek a koľko budem mať chuť.

Projekt domu je sám o sebe zábavná činnosť kým to len tak maľuješ na papier, avšak keď sa už blíži k realizácii treba dbať aj na technické parametre. „Určite chceme drevené strešné okná RoofLITE“ – vykríkla som spontánne smerom k partnerovi, keď sme sa blížili v projekte ku streche. Na chvíľku sa odmlčal. Videla som, že premýšľa a potom to prišlo. „A prečo nechceme plastové strešné okná RoofLITE, veď dole budeme mať plastové okná, tak prečo nie aj hore?“ Teraz som začala premýšľať ja. „No ale drevené okná lepšie dýchajú ako plastové a strešný priestor by mal byť dobre odvetraný“ – oponovala som rozhodne a s profesionálne odhodlaným výrazom v tvári.

Strešné okná

Po pár minútach mlčania znova prehodil pár slov: „Som rád, že sme sa zhodli pre začiatok aspoň na firme a teda aj strešné výlezy RoofLITE budú pre nás to správne riešenie.“ Zapojila som sa do konverzácie: „Aha, tak dobre. Tak všetky strešné okná si dajme spraviť od tejto firmy. No ja chcem aby sme mali v pracovni a hore v spálni určite drevené strešné okná. Také by sa mi rozhodne páčili.“ Usmiala som sa na drahého a on mi úsmev opätoval so slovami:“Dohodnuté drahá, no dole vyberám okná teda ja.“ Spolu sme sa na tom zasmiali.

Neskôr sme začali riešiť všetky technické parametre ako je tepelná izolácia, ale aj to ako tento nami vybraný výrobca okná vlastne vyrába. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých vecí o tom ako sa pod tlakom impregnujú a finálne lakujú, čo mňa ako expredajcu plastových okien zaujímalo. Príjemne ma zaskočilo, že v plastových oknách vypĺňajú komory izoláciou, to sme mi nerobievali. Dvojsklá plnené argónom, či mikroventilácia alebo ventilačná klapka – toto považujem za takú klasiku – plus záruku na 10 rokov a certifikované výrobky – to už je tiež pri takýchto produktoch štandard. Čo ma ešte príjemne prekvapilo bol dovoz po SR zdarma.

Tak ja už mám vybraté a vy ak idete stavať, prípadne prerábať myslím, že tiež nemáte veľmi nad čím uvažovať.