Penzión Anesis a zázraky takmer na počkanie

V kúpeľnom meste Turčianske Teplice sa nielen svojou krásnou stavbou pýši Penzión Anesis. Mala som veľmi vzácnu návštevu. Jedno úžasné desať ročné dievčatko. Chcela som potešiť jej chuťové bunky. Tu som ešte nikdy nejedla. Počula som však samú chválu o tomto “podniku“. Mala som obrovskú chuť otestovať niečo nové. Samé chválospevy sa niesli mestom na ich legendárne Burgery.
Nie je to zrovna môj štýl stravy a občas si rada dám jak takéto jedlo ako spestretnie. Prišli sme tam a zastavili si milú usmiatu čašníčku s otázkou: Máte do tých burgerov aj kozí syr? Bola trochu prekvapená a aj tak veľmi rýchlo reagovala a utekala za kuchárom sa opýtať. Ten deň nemali. Vrátila sa však so zaujímavou informáciou. Nechcelo sa mi tomu veriť. Kuchár jej povedal, že, keď prídeme zajtra máme sa opýtať, lebo on sa pokúsi ho zohnať, aj keď je to skoro nemožné v tomto meste. 
Neterka si nič iné nechcela. V ten deň sme skončili v inej reštaurácii. Na druhý deň pred akciou Zumba Cubano na kúpalisku Vieska sme tam zobrali ešte nášho kamaráta na obed. Boli sme odhodlané, že aj, keby nemali to, čo sme chceli vyberieme si niečo chutné. Prišla iná čašníčka. Rovnako milá a vysmiata na moju požiadavku reagovala prekvapene. Povedala som je informácie, ktorými ma vyzbrojila jej kolegyňa deň predtým. Išla sa opýtať kuchára. 
“Ak ten kozí syr majú tak toho kuchára budem asi na rukách nosiť. ” – Povedala som so smiechom.
K mojej “smole” kozí syr pán kuchár zohnal. Takže neter si ma celý deň doberala či ho unesiem. 
“Jasné vezmeme ho do bazéna tam bude ľahučký ako pierko” – Poznamenala som.

Burgre boli fantastické. Za toto jedlo dávam trojhviezdičkovému Penziónu päť hviezdičiek.

Každému kto sa zatúlate do Turčianskych Teplíc odporúčam Penzión Anesis za zázraky takmer na počkanie, výborne chuťovo vyvážené jedlo a veľmi príjemný prístup obsluhy.

Ja sa sem určite vrátim alebo pravidelne budem navštevovať. Zoberiem sem aj rodinku a priateľov. 

Ďakujeme 🙂