SM systém cviky

Vyzerá to ako naťahovanie s gumičkami. Nie je všetko tak ako to vyzerá. Toto zdanlivo jednoduché hranie sa s gumičkami má prepracovaný systém cvikov. Viac ako 30 rokov ho vyvíjali aby ho mohli používať už viac ako 25 rokov aj v klinickej praxi.

Práve pacienti s bolesťami chrbtice tieto jednoduché a o to veľmi účinné cviky ocenia. Súbor týchto rehabilitačných cvickov je v hodný takmer pre všetky vekové kategórie. Vek od 5 do 100 a viac rokov hovorí za obrovský rozsah.

SM systém cviky

Metóda SM systém cvikov využívajú aj vrcholoví športovci na zlepšenie výkonu a tiež na predchádzanie preťaženia a degenerácie chrbtice. Preto je vhodn pre rôzne typy zamestnaní aj športy. SM-systém je založený na zisteniach, že väčšinu bolestí chrbta spôsobuje nerovnováha svalov spôsobená predovšetkým nesprávnym držaním tela.

Veľa krát si ľudia so zdravotným problémom chrbtice myslia, že operácia vyrieši všetko. Opak je však pravdou. Správne držanie tela nám pomáha oddialiť všetky starosti s chrbticou. Správne dvíhanie bremien, nosenie nákupov a podobne. SM systém cviky sú ako stvorené pre skvalitnenie našich životov či už v práci alebo súkromí. Je to súbor veľmi účinnych cvikov pre stabilizáciu a mobilizáciu chrbtice.