Milujem svoje telo alebo detoxikácia a jej skvelé účinky

Detoxikácia a tvoje telo

Očistu väčšinou riešime na jar. Ja si aj tak myslím, že očistu treba spraviť, keď je potrebná. Bez ohľadu na to aké je ročné obdobie. Jednoducho je dobré čas od času spraviť očistu vlastného organizmu.

Odľahčiť a očistiť tráviaci trakt. To je jeden z cieľov detoxu. Zbaviť sa nechcených toxínov. Ako vedľajší efekt môžeš zažiť zníženie váhy. Detoxom si posilníš aj imunitný systém. Telo vtedy lepšie dokáže absorbovať prijaté vitamíny, minerály a ostatné živiny.

Pri prípadnej problematickej pleti ako je napríklad akné, môže detox veľmi pomôcť. Na začiatku to však môže vyzerať práve naopak. Pleť sa trochu zhorší lebo je v procese očisty. Je to znak toho, že sa tvoje telo krásne čistí.

 

Význam slova “detox?” – “zbavujúci jedu, zneškodňujúci jedovatej látky”

Detox má vraj vplyv aj na tvoju psychiku. Ak by to tak bolo aj tak ti odmenou za jeho absolvovanie bude príliv novej energie. Ďalej pocit celkového omladenia, odľahčenia a akéhosi reštartu celého organizmu. V konečnom dôsledku je detox aj skúškou pevnej vôle a sebadisciplíny.

 

Občasné nepríjemné príznaky

Niekedy sa môže stať pri detoxikácii tela, že nastúpia dočasne bolesti hlavy, únava alebo úbytok energie. Medzi tie menej príjemné sprievodné príznaky patrí aj nafukovanie a častejšie vyprázdňovanie. Všetko to záleží od jednotlivca a to od jeho tela ako samotný detox dokáže zvládnuť.

Objednaj teraz!

Rôzne nepríjemné príznaky detoxu sú len chvíľkové a počiatočné prejavy. Súvisa s vyplavovaním toxínov z tvojho tela a čoskoro odznejú. Vo finále budeš mať krajšiu a žiarivejšiu pleť, vlasy a aj nechty. Rozhodne je detox jedným zo spôsobov ako naštartovať svoj zdravší životný štýl.

 

Tip pre teba: Nemusíš hneď riešiť detox. Je dobré, keď zmeníš stravu za tú kvalitnejšiu a tvoje telo to rozhodne ocení.