Existuje niečo ako správne chudnutie???

V súčasnosti chce veľmi veľa ľudí schudnúť a chcú dať dole aspoň pár kilogramov. Dnes je veľmi módne zaoberať sa cvičením, váhou a taktiež štíhlou líniou. Ak sa budete radiť správnymi zásadami pri chudnutí tak dosiahnete úspech aj bez jojo- efektu. V nasledujúcom článku vám ponúkneme zopár rád, ako správne schudnúť na vysnívanú váhu. Všetko ide, kde je vôľa, tam je aj cesta. V žiadnom prípade sa netreba nechať odradiť. Treba byť na seba primerane prísny a dodržiavať správne pravidlá chudnutia.

1. Pri chudnutí je dôležitý pohyb. Samozrejme, schudnúť sa dá aj keď výrazne obmedzíte jedlo, avšak tu hrozí nedostatok vitamínov a únava organizmu. Správne je zaradiť do chudnutia aj pravidelný pohyb (hocijaké cvičenie, jógu, alebo chôdzu). Bez pohybu sa budete trápiť oveľa dlhšie. Avšak pozor, šport nie je priepustkou pre prejedanie sa.

2. Neprejedajte sa. To je základ stravovania. Nekonzumujte všetko, ľudovo povedané, piate cez deviate. Vždy treba prijímať potravu s rozvahou. Je dôležité vypiť pred plánovaným jedením pohár vody, aby ste sa potom neprejedli. Voda dokáže perfektne zasýtiť. Tak ak ste na oslave, neprejedajte sa sladkým ani slaným. Rozvaha je to, čo niektorým ľuďom veľmi chýba.

3. Snažte sa, čo najviac obmedziť tučné, vyprážané mastné jedlá, nezdravé tuky a sladké maškrty.

4. Nejedzte po 19. Hodine. Prípadne jedzte iba zdravé ovocie, zeleninu alebo jogurt.

5. Nepite alkohol, v žiadnom prípade sa neodporúča konzumovať víno, pivo  a ani sladké nápoje, pretože zbytočne viažu tuky.

6. Zaraďte do svojho jedálnička najmä čerstvú zeleninu a ovocie. To je základom každého zdravého chudnutia.

7. Doprajte si každý deň kráľovské raňajky. Bez výnimiek sa snažte zjesť veľa zdravých dobrôt, krátko po prebudení. Aj keď vám zrovna nejdú na chuť, snažte sa do seba dostať, čo najviac. Na raňajky sú výborné a zdraviu prospešné najmä smoothies, musli, jogurty a veľa ovocia.

8. Jedzte primerané porcie 5-6 krát denne. Trikrát denne nestačí. Obed by mal byť najväčší a najvýdatnejší. Podľa najnovších výskumov teba zjesť porciu veľkú maximálne ako Vaša roztvorená dlaň.

9. Píšte si, čo jete. Zapisujte si denný príjem kalórii, podľa tabuliek BMI sa snažte vyrátať koľko potrebujete zjesť za deň(koľko prijať kalórii), aby to nebolo príliš veľa.

10. Treba prijímať dostatočný počet tekutín. Denne je potrebné vypiť minimálne 2,5-3 litre tekutín. Najlepšia je minerálka, stolová voda, bylinné čaje. Určite nepite sladené nápoje a sladké čaje. Z toho neschudnete.

Ak skombinujete týchto desať rád, určite sa o mesiac dostavia žiaduce výsledky a vaša ručička na váhe klesne o požadované kilogramy.