Výhody prírodných deodorantov

deodorant
Väčšina z nás každé ráno použije antiperspirant alebo deodorant. Stalo sa to už akousi rutinou, ale viacerí uprednostňujú deodoranty, hlavne tie prírodné. Potenie síce neobmedzujú, ale dokážu prekryť pach potu, ktorý môže byť naozaj nepríjemný najmä medzi ľuďmi.

Žiadna chémia a hliníkové soli

Prírodný deodorant môže mať formu krémového produktu, ale najčastejšie ho nájdete ako prírodný kryštál. Najväčším benefitom týchto produktov je, že neobsahujú zlúčeniny hliníkových solí ani chemické zložky. Hliníkové soli majú schopnosť upchávať potné žľazy a zabraňovať tak poteniu, ale tým sa znemožní aj vylučovanie škodlivých látok z tela, ktoré odchádzajú spolu s potom. To je hlavný dôvod, prečo niektorí ľudia uprednostňujú deodoranty pred antiperspirantom.

Lenže aj klasické deodoranty môžu obsahovať hliníkové soli, syntetické látky a konzervanty, ktoré telu škodia. Dokonca sa môžu objaviť aj ťažkosti s lymfatickými uzlinami pri podpazuší. Rôzne parfumácie a syntetické látky zasa spôsobujú alergie alebo podráždenie pokožky. Pach potu teda prekryjú, ale pokiaľ trpíte alergiami alebo kožnými problémami môžu situáciu ešte zhoršiť.

Stavte na minerálne soli

Čím menej chémie dostanete do tela, tým lepšie. Eliminovať pach potu sa dá aj prírodnými minerálnymi soľami. Prírodný deodorant Perpsi Rock Natural obsahuje kryštály kremenca draselného a je vyrobený zo solí z ázijských soľných baní. Deodorant má teda sťahujúce aj antiseptické účinky a tak eliminuje pach potu.

Funguje tak, že spomaľuje množenie baktérií, ktoré spôsobujú zápach potu, pretože samotný pot nie je cítiť. To, čo cítime sú baktériami rozkladajúce sa bielkoviny. Ide o jednoduchú rovnicu, menej baktérií = menej zápachu. Deodorant Perpsi Rock Natural pokryje pokožku jemnou vrstvou minerálnej soli, ktorá neupchá žľazy a ochráni vás pred zápachom.