Aj keď je malý, úplne ma očaril

iphone

Iphone. Dostal sa mi do ruky. Opäť o rokoch. Asi je mi súdený. Vtedy sa mi nepáčil. Skôr mi vadil. A teraz som z neho úplne hotová. Toto by ma nikdy ani len nenapadlo, že ja zarytá “androiďáčka” vymením svoj “mobilný štýl” za niečo takéto.

Technické parametre hovoria veľmi jasne. A keď som si porovnala výdrž baterky v androide, ktorý som aktuálne mala s týmto malým šikovným telefónom. Tak už nebolo o čom premýšľať.

iPhone je skvelý

Mobilný telefón Apple A7 Dual-core Swift 2 1,7 GHz. Dotykový hoc len 4″ Retina 1136 x 640. Interná pamäť 16 GB mi úplne stačí k tomu čo potrebujem počas dňa od telefónu. Zvyšok si spravím na počítači. WiFi 802.11 a/b/g/n nájdem všade kde behám po meste. S bluetooth 4.0 sa hravo pripojím aj v aute na rádio aby som mala voľné ruky pri šoférovaní.

Niekto by mohol povedať, že 8 Mpx fotoaparát s LED bleskom nie je kto vie čo. Lenže on skutočne robí krásne fotky. To bola ďalšia vec, ktorá ma príjemne prekvapila. Použitie navigácie nebolo nikdy jednoduchšie so vstavaným GPS, ktorý nesie preklad: “Gde proboha su.” Žartujem. GPS je aspoň pre mňa veľmi užitočný doplnok.

Môj telefón otvorím len ja a bodka. Využívam na to Fingerprint identity sensor. Operačný systém iOS 10 čas od času pýta aktualizáciu. Ani z ďaleka to nie je tak často a tak otravné ako na androidoch, ktoré sa chcú aktualizovať takmer nonstop. Stále mi počas mesiaca prečerpával mobilné dáta od operátora. Tento malý zázrak používam asi 3tí mesiac a teraz sa mi stalo, že mi prvý raz prišla sms. Prečerpali ste viac ako 80% dát plnou rýchlosťou. Za chvíľu mi nabehne nový paušál takže to nestihnem minúť do 100%. To je pre mňa jasný signál toho, že iphone neťahá blbosti na pozadí. A to čo nepotrebujem si viem jednoducho povypínať cez nastavenia.

4″ display nemusí stačiť každému. Mne však zatiaľ stačí. Možno ho časom vymením o vyššiu radu iPhone 6s plus, to je taký jeho väčší brat. Možno si teraz kladieš otázku prečo plánujem prechod len o jeden level vyššie. Veď už sa chystá na trh 8mičková rada. Na túto dilemu odpoveď ešte nemám 🙂

Ty si však slobodná skvelá bytosť, ktorá sa smie rozhodnúť ako uzná za vhodné. Mne sa teraz páči 5s a uvidíme čo bude po ňom.

Vyber si to čo sa ti páči a čo chceš ty! 🙂


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.